W inauguracyjnym spotkaniu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024 drużyna narodowa Czech zwycięża zespół narodowy Polski!

W inauguracyjnym spotkaniu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024 drużyna narodowa Czech zwycięża zespół narodowy Polski!

Ostatnie mistrzostwa świata w wykonaniu reprezentacji Polski były średnio udane. Oczywiście nasi reprezentanci zdołali wywalczyć awans do fazy play-off, ale nie wszystkim podobał się styl, w jakim tego dokonali. Fani piłki nożnej z Polski zgodnie sądzili, że zmiana na pozycji selekcjonera jest wymagana. I właśnie dlatego prezes PZPN Cezary Kulesza podjął decyzję o przerwaniu kontraktu z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został nowym selekcjonerem polskiej narodowej drużyny, a jego pierwszym poważnym oponentem była kadra Czech. Było to pierwsze starcie w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024 i niesamowicie ważne było to, by zatriumfować.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra humory w drużynie Polski były fantastyczne, lecz weryfikacja przyszła bardzo szybko. Już po trzech minutach pojedynku czeska drużyna narodowa bowiem zdołała strzelić dwa gole. Było to ogromne zaskoczenie zarówno dla zawodników, jak i kibiców zebranych na stadionie w Pradze. Gracze narodowej reprezentacji Czech od pierwszego gwizdka sędziego prezentowali się o wiele lepiej od naszych graczy i nic nie wskazywało na to, że w drugiej odsłonie się to odmieni. Polska drużyna wyglądała trochę lepiej w drugiej połowie meczu, jednak to Czesi zdobyli bramkę numer 3. Kuchta Jan był strzelcem gola numer trzy w 64. minucie tego spotkania. Nasi zawodnicy próbowali odrabiać straty, jednakże dali radę strzelić jedynie jednego gola na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku. Ten pojedynek w wykonaniu polskiej piłkarskiej reprezentacji był kiepski i warto to podkreślić. Szkoleniowiec z Portugalii Fernando Santos na pewno nie w ten sposób debiut w narodowej reprezentacji Polski. Polska kadra w drugim spotkaniu eliminacyjnych zmagań mierzyć się będzie z zespołem Albanii. Bez wątpienia w tym spotkaniu narodowa drużyna Polski musi odnieść wygraną.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy