Przełomowe widowisko - mundial w Katarze

Przełomowe widowisko - mundial w Katarze

Zawody w Katarze nadchodzą wielkimi krokami, a duży procent płci męskiej z ekscytacją odlicza dalsze godziny. W sieci globalnej tworzy się mnóstwo deklaracji apropo tego, która kadra zwycięży zawody, a która ma na to słabe perspektywy. Krytyki co do przeróżnych gwiazd piłki nożnej również nie zabraknie. Czy niezwykłe wydarzenie zapewni nam doniosłe wrażenia?

Urok igrzysk piłkarskich

Obecne mistrzostwa świata będą niezwykle wyjątkowe, pomimo ogromnej ilości mistrzostw świata, które do chwili obecnej miały miejsce. Pierwszy raz w historii, zawody przeniosą się na terytorium Bliskiego Wschodu, jak też po raz pierwszy w kraju wierzenia islamskiego. Pora roku również okazuje się nietypowa, ponieważ wydarzenie wydarzy się w czasie jesieni. Jest to również ostatni koncept mistrzostw świata, gdzie występować będą tylko 32 drużyny, albowiem na następnym tego typu wydarzeniu, liczba zespołów zwiększona zostanie do 48 zespołów zakwalifikowanych.

Jadowite spostrzeżenia w społeczeństwie piłkarskim

Zbliżające się pojedynki reprezentacji w piłce nożnej są nieco bardziej dyskusyjne od swych poprzednich wersji. Ukazują się komentarze, iż wybór terytorium, w którym mistrzostwa świata mają się odbyć, zawierał tło korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w środowiskach piłkarskich da się zauważyć gigantyczne poirytowanie. Wokół mistrzostw w kółko błąkało się widmo afer, jednakże czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w trakcie budowy boisk i całej infrastruktury, zginęła bardzo duża liczba pracowników budowy, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie przyhamowało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego historycznego wydarzenia dla państwa islamskiego, jakim jest Katar.

Jaki zespół podniesie puchar?

Pomimo dużej niechęci aniżeli uznania wobec gospodarza mistrzostw świata, i tak miliony kibiców piłki nożnej biorą udział w procesie, stawiając na różne drużyny do zwycięstwa w turnieju. Najczęściej wybieranymi ulubieńcami publiczności do wygrania mistrzostw są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza świata musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy