Kadra narodowa Chorwacji zagra w 1/2 finału - o końcowym wyniku zdecydowały jedenastki Drużyna narodowa Chorwacji wystąpi w półfinale - zdecydowały rzuty karne!

Kadra narodowa Chorwacji zagra w 1/2 finału - o końcowym wyniku zdecydowały jedenastki Drużyna narodowa Chorwacji wystąpi w półfinale - zdecydowały rzuty karne!

Światowe mistrzostwa, które mają miejsce w Katarze małymi krokami zbliżają się do zakończenia. Ćwierćfinały, których wygrani wystąpią w 1/2 finału imprezy mistrzowskiej rozgrywane były w zeszły weekend. Naprawdę wielu futbolowych sympatyków było zmuszonych się pogodzić z tym, iż ich reprezentacja narodowa musiała się pożegnać z szansami na zgarnięcie tytułu mistrzowskiego. Pozostaje jednak podziwiać mistrzostwa do ostatniej minuty i czekać na końcowe rozstrzygnięcia a także fascynować się niezwykłymi bramkami. Bez wątpienia jednym z faworytów do wygrania tytułu od samego początku mundialu była kadra Brazylii. Mogło się wydawać, że po triumfie z kadrą narodową Korei Południowej wszystko zmierza w dobrym kierunku, ale wtedy nadszedł czas pojedynku z narodową drużyną Chorwacji. Zawodnicy narodowej kadry Chorwacji postawili dla narodowej kadry Brazylii niesamowicie trudne warunki w trakcie meczu.

Brazylijska reprezentacja narodowa od pierwszych minut tego pojedynku miała trudność z kończeniem akcji celnym strzałem na bramkę. Piłkarze Chorwacji fenomenalnie spisywali się w defensywie, lecz od czasu do czasu byli w stanie postraszyć składnymi akcjami ofensywnymi. Sędzia spotkania nie mógł postąpić inaczej i po 90 minutach gry musiał zaprosić piłkarzy obu reprezentacji na dogrywkę trwającą 30. minut. Sympatycy piłkarscy zgromadzeni na stadionie mogli być zadowoleni z przebiegu dodatkowego czasu gry. Drużyna Brazylii wysunęła się na prowadzenie za sprawą trafienia Neymara Jr w ostatnich minutach pierwszej części. Mogło się wtedy wydawać, iż jest już pozamiatane i brazylijscy sympatycy mogą rezerwować bilety na pojedynek półfinałowy. Jednakże w trakcie drugiej części dogrywki na cztery minuty przed końcem do siatki trafili gracze narodowej reprezentacji Chorwacji, doprowadzając tym samym do karnych. Zespół narodowy Chorwacji w strzelaniu rzutów karnych ma bardzo duże doświadczenie i tutaj było to bardzo dobrze widoczne. Graczom narodowej kadry Brazylii zabrakło pewności podczas strzelania rzutów karnych, dzięki czemu bramkarz drużyny narodowej Chorwacji bez problemu kilka obronił. Natomiast reprezentacja Chorwacji nie pomyliła się ani razu i tym sposobem zagwarantowała sobie kwalifikację do półfinału mistrzostw świata w Katarze. Bardzo silna Argentyna, która w ćwierćfinałowym pojedynku pokonała też po serii rzutów karnych drużynę Holandii będzie przeciwnikiem kadry narodowej Chorwacji w meczu półfinałowym.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy