KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Szanowny Panie Przewodniczący!

Obiecałem panu solennie, że będę na bieżąco informował o najciekawszych wydarzeniach w regionie, ale ostatnio musiałem mocno popracować nad kondycją fizyczną i z grupą przyjaciół trenowaliśmy chód obywatelski przed opolskim Sądem Rejonowym na Pl.Daszyńskiego. Codziennie o godzinie 19.00 kilkanaście, kilkadziesiąt , a czasami i kilkaset osób ćwiczyło pod czujnym okiem służb porządkowych i sędziów ze stowarzyszenia Justitia i Themis.


Sporo działo się również w opolskim Ratuszu, gdzie miejscowi radni z troską pochylali się nad wnioskiem Komitetu Obrony Demokracji o nadanie Jackowi Kurskiemu statutu persona non grata . W uzasadnieniu podano, że zasług nominata jest wiele, ale główny powód to próba ocenzurowania artystów i nieudane przeniesienie koncertów do Kielc. Nie przedłużając , dodam tylko, że skończyło się festiwalem drugiej świeżości, którego kulminacją był benefis Jana Pietrzaka przy pustej widowni.

Niewtajemniczeni myślą pewnie, że takie sesje bywają nudnawe i wystąpienia mówców przerywają jedynie pochrapywania kolegów. Nic bardziej mylnego. Nasi radni to wrodzeni kabareciarze, a jeśli dodać do tego iście medyceuszowską przebiegłość, to nie dziwi nikogo obecność na sesji dziennikarzy TVP- najbardziej jajcarskiej telewizji, dla niepoznaki zwanej misyjną.

Na przykład taki radny: Profesor Wieczorek, dysząc i obficie gestykulując z oburzenia, protestował przeciw zapowiedzi upublicznienia wyników głosowania. Autorów tego pomysłu nazwał szantażystami i aby ich ukarać, głosował przeciw. Teraz już nikt nie się nie dowie , że wcześniej dogadał się zakulisowo z asystentką posła Patryka Jakiego, która walcząc w obronie prezesa TVP, zagrzewała do oporu radnych klubu Arkadiusza Wiśniewskiego. Czy coś im obiecała w zamian? Tego nie wiem, ale nie wykluczam.

Wybitną standaperką okazała się radna Agnieszka Zakrzewska-Kubot. Do wczoraj znana była jedynie z zabawiania opolan monologami o szkodliwości szczepień wśród dzieci, ale jej występ w obronie Jacka Kurskiego niewątpliwie przysporzy jej rzesze nowych fanów. Panie Prezydencie, obawiam się tylko i liczę, że zgodzi się Pan ze mną, że rola młodej ,ambitnej i inteligentnej blondynki z politycznymi koncesjami jest już obsadzona przez panią Magdalenę Ogórek i pani Agnieszka musi się jeszcze sporo natrudzić, by wejść na TOP i otrzymać swój program.

Oszczędzę Pana cenny czas i podam tylko, że za uchwałą głosował cały klub Mniejszości Niemieckiej oraz część klubu PO, jedna radna PO przysłała zdjęcie nogi w gipsie, co całkowicie ją usprawiedliwia. Starania Jacka Kurskiego o podniesienie poziomu artystycznego festiwalu i promocję Opola w Kielcach doceniła ciekawa koalicja, która głosując przeciw, wstrzymując się od głosu i opuszczając salę przed głosowaniem, uwaliła uchwałę. W jej skład weszli radni PiS, radny SLD, członkowie klubu prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego, Razem dla Opola oraz część klubu PO. Prezydent nie był obecny na sesji i teraz już nie wiem, czy był tak zajęty wojną z TVP, którą obecnie toczy, czy po prostu docenia pracę prezesa i właśnie dogaduje z nim szczegóły koncertów i warunki promocji miasta, np. w Wąchocku, a może zaspał i zapomniał o tej uchwale.

Jako zwykły obywatel nie jestem w stanie tego ogarnąć i może rację ma jedna z radnych, która do wnioskodawców zwróciła się tymi słowy:” Kim wy jesteście, mam ochotę zaśmiać wam się w twarz”.
Kochana Pani! Pytanie , kto wyszedł z tej sesji z twarzą, a kto nie, pozostawiam wyborcom, bo to oni swoimi podpisami wsparli projekt tej uchwały, wybory niedługo. I najważniejsze , może się przydać w rozrywce, śmiać mają się widzowie, a nie wykonawcy.

Dzisiaj już kończę , życzę zdrówka z Nowym Rokiem i proszę o nas nie zapominać w tej Brukseli. Jesteśmy , trwamy i zawsze zapraszamy na kawę i regionalny Kołacz.

Opolanin.

 

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony