KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Niedawno wróciłem do domu, jak zwykle ostatnio (o zgrozo) ufajdany woskiem... Cholernie smutny. I strasznie zły.

Na placu, na którym sobie dziś milczeliśmy, pewna znajoma zapytała mnie: „a słuchałeś wywiadu z jego żoną?” Zgodnie z prawdą odpowiedziałem, że nie. Że jeszcze nie miałem dziś czasu.

 

Z wielką ciekawością wysłuchałem przed chwilą tej audycji. Żona Piotra opowiedziała o Człowieku, którego kochała i z którym ma dwójkę dzieci. O tym dlaczego Go kochała, dlaczego był jej przyjacielem, jej „drugą połową”. Bo o tym, że Piotr kochał wolność, wiemy chyba wszyscy.

Z tego poruszającego wywiadu (bo się poryczałem nie raz) wynika, że najwięksi są „zwyczajni”. Tam nie padają żadne słowa zawierające apoteozę czynu Piotra, nie ma w nich także sztampy, czy też innego – durnowatego – „patosu”. Dowiadujemy się za to, że ci ludzie mają dom z ogrodem („dom marzeń”), jakich płyt słuchał razem z żoną Piotr, że kochał swojego psa... Że był prawym i dobrym, „zwyczajnym” Człowiekiem...

Żona Piotra mówiła także o Jego depresji – obalając wiele mitów (i paskudnych twierdzeń jeszcze brzydszych ludzi). Mówiła o tym, jak bardzo inteligentną osobą (wówczas Piotr jeszcze walczył o życie) jest jej Mąż – członek polskiej Mensy... Czym się zajmował, co robił przed ‘89 rokiem (oczywiście walczył z komuną), jak wyglądało ich życie w wolnej Polsce. I jak w „wolnej Polsce”...

Nie jestem już zły... Jestem wściekły!!!

Tracimy wspaniałych, wrażliwych i dobrych ludzi, którzy za Wartości płacą najwyższą cenę. Po drugiej stronie mamy za to obrzydliwie obłudne rozpasanie cynicznych świń. Złych, potwornie złych i głupich ludzi.

Nie mówię, że „pochwalam akt samospalenia”. Nie nazwę też kroku Piotra „odważnym”, ponieważ inaczej definiuję pojęcie odwagi. Ale – na litość boską (!!!) – w naszej koszmarnej rzeczywistości nie godzi się o Piotrze milczeć! Odwracać głowę w momencie, gdy obok spłonął drugi człowiek. Bo już nie mógł dłużej znosić tej „megahiperhipokryzji”.

Mnie budzić nie trzeba. Nie śpię. Nawet na chwilę nie zasnąłem. Ale kilka osób powinno jednak wstać...

Piotrze, spoczywaj w pokoju.

Link do audycji.

Jacek Różycki

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony