KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Wczoraj byliśmy świadkami prawdziwie narodowego festiwalu polskiej politycznej paranoi.


Prezydent Duda ogłosił swoje niekonstytucyjne projekty ustaw o SN i KRS. To nie dziwi. Nie ma w tym kompletnie nic nadzwyczajnego. Prezydent już chyba wszystkich przyzwyczaił do swojego „szacunku” dla prawa konstytucyjnego. I prawa w ogóle.


„Urzekające” było co innego. Mianowicie to, że „Głowa Państwa” jednocześnie zaproponowała odpowiednią zmianę Ustawy Zasadniczej – by jego projekty były z Konstytucją zgodne!


Nasz „Pierwszy Doktor Praw” wezwał na godzinę 16.00 wszystkie siły polityczne na pałacowe „konsultacje”. Tajemnicą pozostaje, czy chciał skończyć tę „debatę konstytucyjną” przed kolacją, czy też może później – w ulubionej, nocnej porze. Część opozycji przyszła i „geniusza” wyśmiała. Część odmówiła sobie tej wątpliwej przyjemności (za co zagrzmiały, w mojej ocenie słusznie, medialne gromy). Tak czy owak, „iluminata” prawa mógł sobie spokojnie nocą poćwierkać na ulubionym portalu społecznościowym...


Opisane postępowanie przepięknie obrazowo (jak zwykle) podsumowywał przez cały dzień profesor Marcin Matczak. Między innymi, przywołał przykład „zabójstwa w majestacie prawa”. By go dokonać, wystarczyłoby przecież uprzednio znowelizować Kodeks karny (taka ustawa)... Logika jest równie porażająca, co typowo pisowska.


Podsumowując, od końca lipca grzecznie powstrzymywałem się od używania imienia „Adrian”. Koniec z tym.

Jacek Różycki

kodziarnia

9 marca 2016 roku
Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok
w sprawie ustawy
o Trybunale Konstytucyjnym przyjętej w grudniu 2015 roku
Sygnatura akt K 47/15
OD TEGO CZASU MINĘŁO DNI:
wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD
Wstąp do KOD!

Wspieraj KOD!

Początek strony