KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Wczoraj byliśmy świadkami prawdziwie narodowego festiwalu polskiej politycznej paranoi.


Prezydent Duda ogłosił swoje niekonstytucyjne projekty ustaw o SN i KRS. To nie dziwi. Nie ma w tym kompletnie nic nadzwyczajnego. Prezydent już chyba wszystkich przyzwyczaił do swojego „szacunku” dla prawa konstytucyjnego. I prawa w ogóle.


„Urzekające” było co innego. Mianowicie to, że „Głowa Państwa” jednocześnie zaproponowała odpowiednią zmianę Ustawy Zasadniczej – by jego projekty były z Konstytucją zgodne!


Nasz „Pierwszy Doktor Praw” wezwał na godzinę 16.00 wszystkie siły polityczne na pałacowe „konsultacje”. Tajemnicą pozostaje, czy chciał skończyć tę „debatę konstytucyjną” przed kolacją, czy też może później – w ulubionej, nocnej porze. Część opozycji przyszła i „geniusza” wyśmiała. Część odmówiła sobie tej wątpliwej przyjemności (za co zagrzmiały, w mojej ocenie słusznie, medialne gromy). Tak czy owak, „iluminata” prawa mógł sobie spokojnie nocą poćwierkać na ulubionym portalu społecznościowym...


Opisane postępowanie przepięknie obrazowo (jak zwykle) podsumowywał przez cały dzień profesor Marcin Matczak. Między innymi, przywołał przykład „zabójstwa w majestacie prawa”. By go dokonać, wystarczyłoby przecież uprzednio znowelizować Kodeks karny (taka ustawa)... Logika jest równie porażająca, co typowo pisowska.


Podsumowując, od końca lipca grzecznie powstrzymywałem się od używania imienia „Adrian”. Koniec z tym.

Jacek Różycki

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony