KOD im. Władysława Bartoszewskiego

20 września 2017 r. partie opozycyjne i środowiska prodemokratyczne Opolszczyzny uroczyście podpisały deklarację współpracy. Po kilku miesiącach dyskusji zgodziliśmy się wszyscy, że w obecnej sytuacji nie godzi się postępować inaczej. Można, a nawet trzeba się różnić. Należy jednak robić to z wzajemnym szacunkiem. Przede wszystkim natomiast, solidarnie i bezwarunkowo stawać w obronie absolutnych pryncypiów.
Deklaracja Opolska nie stanowi asumptu do instytucjonalnego scalenia środowisk opozycyjnych. Jako prodemokratyczne stowarzyszenie mamy przecież do spełnienia zupełnie inną rolę, aniżeli partie polityczne. Chcemy jednak aby głośno i wyraźnie wybrzmiało, że łączą nas wszystkich pewne podstawowe wartości. I że będziemy ich wszyscy razem bronić.


Właśnie taka przyświecała nam idea - by się wzajemnie wspierać, inspirować i motywować wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Istnieje bowiem wiele takich płaszczyzn. Deklarujące współpracę Strony dojrzały i niezmiennie mają tego wszystkiego świadomość już od samego, lipcowego początku. Spotkaliśmy się po raz pierwszy jeszcze przed zamachem na niezależne sądownictwo. Łańcuch Światła tylko utwierdził nas w przekonaniu, że rozpoczynamy podróż we właściwym kierunku.
Mamy świadomość, że wciąż zaczynamy. I musimy codziennie wypełniać nasze porozumienie faktyczną treścią. Co istotne, nasza inicjatywa ma otwarty charakter – zapraszamy do niej każdego, komu leży na sercu obrona podstawowych, demokratycznych wartości.

Jacek Różycki

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony