KOD im. Władysława Bartoszewskiego

kod logoSzanowni Państwo,
Odbieram od Państwa w ostatnim czasie e-maile oraz telefony z pytaniami o manifestacje, o możliwość wyjazdu na protesty do innych miast, jak chociażby na jutrzejszy pod Sejm do stolicy. Państwa głosy są pełne zatroskania i niepokoju; często przepełnione bezradnością i oczekiwaniem, że sprawy w kraju same ułożą się dobrze, że zaistniałemu pospolitemu upadkowi przestrzeni publicznej w wymiarze politycznym zapobiegnie ktoś, w tym także „magiczny” KOD.


Ów KOD to jesteście wy, moi szanowni Państwo. Powiem otwarcie, że jak sami nie weźmiecie się do pomocy, współpracy i samoorganizacji, to nie zrobi się samo. Zdaję sobie sprawę, jak trudno jest się samemu w sobie przełamać wewnętrznie, odważyć się i zrobić cokolwiek, a przecież nasz kraj chwieje się w posadach – niszczony jest trójpodział władzy, niszczona jest istota naszych swobód, obowiązków i wolności obywatelskich. Oni się nie zatrzymają, chyba że to wy powiecie sławetne non possumus (nie pozwalam). W tym miejscu wypada mi przywołać słowa Marcin Tumulka z dzisiejszej manifestacji w Kędzierzynie-Koźlu: „Myślę, że wielotysięczne manifestacje w największych miastach Polski nie zostałyby przyćmione, gdyby jednego dnia na ulice 100 czy 200 mniejszych miejscowości wyszło nawet kilkadziesiąt osób. Rządzący zobaczyliby wówczas że na prowincji ich działania są śledzone i budzą sprzeciw nie tylko wśród wielkomiejskich elit.”

Szanowni Państwo, odwagi. Skrzykujcie się ze znajomymi, rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami. Zacznijcie się spotykać, stwórzcie swój KOD w swojej przestrzeni życiowej. Zaświadczajcie tam, u siebie, na tak zwanej prowincji, o konieczności utrzymania Polski w przestrzeni wolności i demokracji, której rządzący chcą nas pozbawić. Organizujcie się, piszcie i dzwońcie do nas – pomożemy wam w pierwszych krokach na miarę sił i możliwości. To wy jesteście KOD-em, to w was drzemie niesamowity potencjał i siła. To wy jesteście suwerenem tego kraju i wszyscy politycy mają dla nas pracować na naszych warunkach – nigdy odwrotnie.

Czekamy na zdecydowane osoby z wszystkich powiatów województwa opolskiego.

Kontaktujcie się z nami, pomożemy. Wolność jest w Was. Nie dajcie jej sobie odebrać.

Mateusz Rossa

***

KOMITET OBRONY DEMOKRACJI
IM. WŁADYSŁAWA BARTOSZEWSKIEGO
REGION OPOLSKI
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: +48 729 055 222
www.kodopole.pl

Adres korespondencyjny:
Komitet Obrony Demokracji - Region Opolski
ul. Wspólna 1c; 45-837 Opole

kod logo

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony