KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Dziś, relacjonując wczorajsze spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim, na początek posłużę się słowami prowadzącego Marcina Tumulki: " (...) dziś spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim, kapłanem publicystą, teologiem, człowiekiem spokrewnionym z autorem "Zemsty" Aleksandrem Fredro, laureatem Super Wiktora w 2011 roku, wieloletnim redaktorem naczelnym "Tygodnika Powszechnego", który po ataku na "Charlie Hebdo", jak wielu, w geście solidarności powiedział "Jestem Charlie", za co został ostro skrytykowany." Musiałam się posłużyć "ściągą" by dokładnie powiedzieć o Kim piszę.


KOD i spotkanie z księdzem? Tak, a dlaczego nie? Bo ksiądz to najpierw człowiek, a potem ksiądz. By być dobrym kapłanem, najpierw trzeba być dobrym i mądrym człowiekiem. Żałujcie wszyscy katolicy, którzy nie byliście na tym spotkaniu. Sala wypełniona po brzegi, ludzie stali nawet na korytarzu - chcieli posłuchać człowieka - kapłana, który mówi tak, że ci którzy przez butę innych przestali chodzić do kościoła, chcieliby do niego wrócić. Bo kapłan musi być dla ludzi i wśród ludzi. Czasem musi dostosować swój język do słuchających go, czasem podać rękę, by nie upadli, a innym razem oddać swoje łóżko potrzebującemu. Tak jak każdy człowiek, który chce być Człowiekiem.


To była prawdziwa roZMOWA SUWERENA. To była rozmowa o "chrześcijanach, katolikach, obywatelach" i o o. Rydzyku. Dostaliśmy jako KOD "błogosławieństwo" od Księdza. Na naszym banerze ksiądz dopisał do logo "deKODer" i złożył swój autograf. Jeszcze raz napiszę, żałujcie katolicy, że na spotkaniu Was nie było.
Nasza biblioteka dostarczyła książki naszego Gościa, które można było kupić i uzyskać dedykację. Była bardzo długa kolejka. Można było też wypożyczyć te książki, które są na stanie w bibliotece. Wspaniały pomysł. Zapraszamy bibliotekę do współdziałania.

Krystyna Pawłowska

 

 

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony