KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Kochane Koderki, kochani Koderzy, Szanowni Państwo

Pierwszy Walny Zjazd Delegatów KOD, w którym miałam zaszczyt uczestniczyć w charakterze delegatki, za nami.
Jaki był, jakie wrażenia pozostawił?

Moim zdaniem ten zjazd jest, mimo pewnego niedosytu, o czym później, naszym wspólnym sukcesem.

Przede wszystkim okazało się, że mimo dzielących nas różnic, potrafimy ze sobą rozmawiać.


Po ostrej i niezbyt chwilami eleganckiej kampanii wyborczej mogło być gorzej. Nie obyło się rzecz jasna bez różnicy zdań i kilku emocjonalnych wypowiedzi, nie doszło jednak ani do próby zerwania zjazdu, ani do żadnych, demonstracyjnych działań separatystycznych.
Mam również nadzieję, że nie będzie żadnych prób unieważnienia zjazdu i podjętych na nim decyzji.

Za ogromny sukces tego zjazdu uważam przede wszystkim zdecydowane poparcie ogromnej większości delegatów udzielone naszemu nowemu przewodniczącemu panu Krzysztofowi Łozińskiemu, ponieważ ten wybór świadczy przede wszystkim o tym, że chcemy w naszym stowarzyszeniu normalności, spokoju, rozsądku oraz systematycznej i dobrze zaplanowanej pracy.

W takim samym stopniu cieszy wybór do zarządu przedstawicielki Młodego KOD-u, pochodzącej z Katowic, dwudziestoczteroletniej Natalii Tarmas.
Natalia wygrała wybory do zarządu, otrzymała największą liczbę głosów.
Chcę wierzyć, że o sukcesie Natalii zdecydowało nie tylko zmęczenie delegatów z pokolenia jej dziadków i rodziców, ale przede wszystkim przekonanie, że z młodym pokoleniem trzeba rozmawiać metodami i językiem tegoż pokolenia oraz przekonanie, że w młodych trzeba i warto inwestować, że trzeba ich dopuścić do głosu i trzeba im zaufać. Kiedyś przecież musi nastąpić to przekazanie pokoleniowej pałeczki.
Osobiście cieszy mnie również wybranie do zarządu Dominiki Jaźwieckiej. Jest bardzo dobrą specjalistką w zakresie PR i komunikacji, a czego jak czego, ale sprawniej, nieopartej na Facebooku komunikacji bardzo nam brakuje.

Pewien niedosyt natomiast jest spowodowany tym, że nie przeprowadziliśmy debaty statutowej i rzetelnej debaty programowej. Proszę jednak uwierzyć, że już zwyczajnie, po ludzku bardzo zmęczeni (i głodni) nie wywiązalibyśmy się z tych obowiązków tak jak należy. Nasze mózgi nie pracowały już wystarczająco sprawnie. Próby uchwalania zmian statutowych i programowych przy tak obniżonej percepcji i sprawności intelektualnej przyniosłyby z całą pewnością więcej szkody niż pożytku.

Na koniec coś mniej poważnego.
Wspaniałym przeżyciem było poznanie w realnym świecie ludzi, z którymi dotychczas znaliśmy się jedynie wirtualnie i z którymi przegadaliśmy niejednokrotnie wiele godzin, ale wyłącznie na Facebooku.
Posiedzieć na toruńskim Rynku Staromiejskim, pogadać już mniej oficjalnie, zjeść razem kolację - BEZCENNE.

Barbara Dowiat
Delegatka I KZD KOD z Prudnika, KOD Opolskie

P.S. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani chętnie poinformuję jak głosowałam w konkretnych sprawach i swoje decyzje uzasadnię, uprzedzam jednak, że będą to wypowiedzi długie, nudne i niezbyt  błyskotliwe.

***

I Krajowy Zjazd Delegatów Komitetu Obrony Demokracji odbył się w dniach 27-28 maja 2017 roku w Toruniu. Delegaci I KZD KOD będąc najwyższym gremium decyzyjnym stowarzyszenia, wybrali jego nowe władze z Krzysztofem Łozińskim w roli przewodniczącego KOD. KZD KOD przyjął szereg uchwał przez aklamację.Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony