KOD im. Władysława Bartoszewskiego

25.05 zastanawialiśmy się na KODziarni w Kędzierzynie- Koźlu, czy po I Krajowym Zjeździe Delegatów będziemy jeszcze chcieli działać w KODzie czy już w innej formule, bo że nasza ekipa będzie dalej działać społecznie, o tym byłem przekonany. Przecież tzw. dobrą zmianę może załatwić np. stowarzyszenie „Gumisie sieją postrach” albo jakoś tak.

I Krajowy Zjazd Delegatów miał mi osobiście odpowiedzieć na 2 pytania: pierwsze, czy KOD jest do uratowania, czy utonie w typowo polskim piekiełku fejsbukowego wzajemnego hejtu oraz drugie, czy ja zaryzykuję jeszcze raz swoją twarz. Taki dylemat ma chyba większość ludzi, którzy angażują się w jakieś działania społeczne czy choćby partie. Pracujesz społecznie, a jednocześnie musisz świecić oczami z powodu działań i słów innych, którzy są teoretycznie również z twojej bajki.

A sam zjazd? Dla mnie był gorący, pełen emocji, w niektórych momentach wydawało się, że będzie, przynajmniej dla mnie, pierwszym i ostatnim. Był, wbrew słodkiemu obrazowi wielu, pełen niedociągnięć (żadnych komunikatów na oficjalnych stronach KOD, problemy proceduralne i regulaminowe, no i wreszcie po jednej kanapce dla każdego (nie przewidziałem tego), ale na szczęście Gosia miała jakieś roztopione galaretki.

Ale z kolei… moment po wyborze Krzysztofa Łozińskiego, gdy sala na stojąco biła brawo dla Mateusza Kijowskiego i to nie dlatego, że zrezygnował z kandydowania, ale za jego pracę na rzecz stowarzyszenia, był uważam bardzo elegancki.

Nie będę już nudził.

Podsumowując: stowarzyszenia „Gumisie sieją strach” nie zakładamy. Choć roboty w samym KODzie i poza mamy dużo.

Działamy w KODzie i mam nadzieję nareszcie w przyszłość.

Ps. Chyba piszę to w imieniu całej grupy KOD Kędzierzyn- Koźle. Choć kto wie…

Marcin Tumulka
Delegat I KZD KOD z Kędzierzyna-Koźla, KOD Opolskie

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony