KOD im. Władysława Bartoszewskiego

W imieniu Komitetu Obrony Demokracji  w Opolu chcielibyśmy wyrazić pełną solidarność z mieszkańcami Gminy Dobrzeń Wielki oraz pozostałymi  gminami poszkodowanymi w ramach realizacji planu tzw. " Wielkiego Opola".
Jednocześnie bardzo współczujemy osobom zaangażowanym w protest głodowy oraz ich rodzinom .
Wzywamy rząd do opamiętania i natychmiastowego rozpoczęcia rozmów z protestującymi oraz do zawarcia porozumienia satysfakcjonującego obie strony.

Komitet Obrony Demokracji
Region Opolski
***

Szanowni Państwo!

Z ogromną uwagą obserwuję sprawę rabunkowego powiększania Opola od samego początku. Skandaliczny sposób przeprowadzenia całej operacji, bez udziału obywateli czy samorządów, na podstawie centralnie podejmowanych decyzji i działań sterowanych z politycznych ośrodków, każe wyrazić głęboki sprzeciw. Władza, która gardzi swoimi obywatelami i realizuje jedynie swoje własne interesy, nie ma moralnego mandatu do rządzenia.

Wasza decyzja, decyzja mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki, pokazuje, jak wielka jest Wasza determinacja w obronie praworządności i szacunku władzy dla obywateli. Razem z mieszkańcami gmin Dąbrowa, Komprachcice oraz Prószków zostaliście potraktowani przez rządzącą partię jak zbędny balast, nie jak obywatele.

Pragnę wyrazić najszczersze wyrazy uznania i najserdeczniejsze życzenia powodzenia w Waszej trudnej misji. Znając siłową przewagę aroganckiej władzy nad obywatelami tym bardziej doceniam Waszą determinację i gotowość do poświęceń. To niezwykle przykre, a jednocześnie kompromitujące dla rządzącej partii, że władza zmusza obywateli do tak dramatycznych i heroicznych decyzji.

Liczę, że w nowym 2017 roku wspólnie zmienimy Polskę na lepsze i przywrócimy standardy demokratyczne w życiu publicznym. Życzę Wam, żeby Wasz protest przyniósł założone efekty oraz żeby Wasza postawa spotkała się z ogólnopolskim wsparciem i życzliwością.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Mateusz Kijowski

 

***

15.09.2016: Poszerzenie granic Miasta Opola nie upoważnia do przekraczania granic etycznych >>>

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony