KOD im. Władysława Bartoszewskiego

We wtorek jadę do Warszawy. W  moim życiu to żadna nowość. W czasach pierwszej Solidarności wiele razy jeździłem do Gdańska.

Dzisiaj najważniejsze sprawy kraju rozstrzygają się w Warszawie. Tam też się wybieram i zachęcam gorąco Opolan do wyjazdu. Nasza obecność we wtorek 20 grudnia jest konieczna, bo jeśli nie powiemy wielkim wspólnym obywatelskim głosem NIE, zagrożone będą nasze podstawowe wolności. Nie tylko wolność: zgromadzeń, prasy, czy sądów.

Zagrożona będzie polska szkoła - reformowana naprędce bez konsultacji ze związkami nauczycieli, demontowana jest polska armia, podporządkowywane partii media publiczne, bezmyślnie wycinane lasy, jednym zdaniem:  rujnowany jest dorobek ćwierćwiecza i reputacja kraju na każdym polu.

Mnie, opolanina, szczególnie boli jak niszczone są z trudem budowane dobrosąsiedzkie relacje z sąsiadami, jak przyzwala się na odradzanie nacjonalizmu i szerzenie ksenofobii.

Po 16 miesiącach względnej wolności 35 lat temu za mnie decydowano, gdzie będę spędzał święta. Dziś mamy wolną Polskę.  Korzystam ze swej osobistej wolności, by wraz z innymi powiedzieć, że nie zgadzam się na niszczenie dorobku III Rzeczpospolitej.
Raz jeszcze namawiam, abyśmy spotkali się na Wiejskiej w Warszawie w dużej grupie Opolan.

Roman Kirstein

ROMAN KIRSTEIN - działacz opozycji demokratycznej. Współzałożyciel opolskiej i ogólnopolskiej „Solidarności”. W stanie wojennym internowany. W wolnej Polsce Radny Miasta Opola pierwszej kadencji, w 2007 roku wyróżniony tytułem „Zasłużony Obywatel Miasta Opola”. Od 2007 roku honorowy członek Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych HORYZONTY. W 2014, za wybitny wkład w rozwój polskiej przedsiębiorczości, za zasługi w działalności społecznej, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2001 otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, a w 2012 Krzyż Wolności i Solidarności. Jego postawa społeczna i zaangażowanie zarówno w działalność opozycyjną w PRL jak i praca pro publico bono w III RP stanowi dowód jego determinacji oraz oddania sprawie budowy lepszej, przyjaznej Polski i silnego regionu opolskiego.

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony