KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Są dwie dziedziny, które uważam za niezwykle szkodliwe dla rozwoju człowieka. To religia i polityka. To hamulce dla człowieka, wywołujące mnóstwo złych emocji i potrafiące doprowadzić do śmierci. Zostawię dziś religię na boku, a zajmę się polityką. Uważam, że politykami zostają ludzie zakompleksieni, dla których celami w życiu stają się władza i bogactwo. Efektem ubocznym jest buta, chamstwo, zadufanie w sobie i utrata asertywności. Politycy, jak wszyscy różnią się między sobą. Jedni są umiarkowani, drudzy ekstremalni. Ci drudzy uważają, że tylko oni wiedzą, co jest dobre dla ludzi.

Ekstremalnym politykiem jest Jarosław Kaczyński. To nikt inny, jak dyktator otoczony marionetkami. Wychodzi on z założenia, że ten, który nie jest w jego zgrai, nadaje się tylko do zlikwidowania, w sensie przenośnym, jak i dosłownym. Efektem takiego myślenia jest podział na dobrych (podporządkowanych) i na niedobrych (drugiego sortu), których się obawia, bo myśli, że chcą odebrać władzę jemu – jedynemu mądremu wodzowi narodu. Jeszcze moment, a usłyszymy, że Polska, to on – Kaczyński. Zabezpiecza się więc ze wszystkich stron i to staje się celem działań. Dobro Narodu, pomyślność ludzi zeszło na plan dalszy i nie jest priorytetem.

Kto stworzył obecny układ polityczny w Polsce, który pozwolił Kaczyńskiemu dążyć do władzy absolutnej? Po pierwsze doprowadził do tego Donald Tusk, który najpierw stworzył partię równowagi, której frakcje nawzajem się blokowały, a przez to PO stwarzała niewiele zmian polepszających funkcjonowanie Państwa, a przez to ludzi. Teraz Tusk uciekł – tak to trzeba nazwać – do Brukseli i ma gdzieś Polskę.

Drugą przyczyną dzisiejszego układu jest zwyczajna głupota Polaków, którzy dopuścili do władzy ustawodawczej i wykonawczej jedną partię, z której pochodzi Prezydent RP. Polacy jeszcze raz pokazali, że, jak jest spokojnie, to trzeba to spieprzyć, po to, aby można było walczyć o poprawę. Klasyk w historii Polski.

Trzecia przyczyna to wszechwładna religia katolicka w Polsce. Kler i posłuszne mu owieczki (raczej barany) zagłosowały na Kaczyńskiego, bo ten gwarantował dopuszczenie do władzy i finansów państwowych.

W historii XX wieku pojawił się dyktator, który również doszedł do władzy w legalnych wyborach, na bazie populistycznych obietnic. Też miał wokół siebie marionetki żądne władzy, zaszczytów i pieniędzy. To marionetki przekształciły swoje państwo w reżim kierowany przez jednego człowieka. Każda marionetka pilnowała, aby druga nie zbliżyła się nadto do wodza. Szybko po wyborach podzielono naród na tych dobrych, czyli ślepo posłusznych i zastraszonych, oraz na tych którzy mieli inne pojęcie Państwa. Stworzono “milicję obywatelską”, która przemocą “przekonywała” do zmiany poglądów na jedynie słuszne.

Analogie nasuwają się same. Jest jedna różnica: dyktator z XX wieku dbał do czasu o dobre imię swojego Kraju. Kaczyński robi dużo, aby prestiż Polski spadał.

Najważniejsze jest umacnianie jego władzy, a reszta się nie liczy: “nawet ruinami, ale będę rządził ja – Kaczyński”. Niektóre pasożyty mają więcej instynktu samozachowawczego, bo pozwalają organizmowi z którego żyją w miarę dobrze funkcjonować.

Co robić? Na pewno nie można dać się zastraszyć i przy pomocy wszelkich dostępnych środków demokratycznych dążyć do ograniczenia władzy Kaczyńskiego. Nie można siedzieć cicho i potulnie, chcąc nie drażnić Kaczyńskiego. Takie postępowanie, to ślepa uliczka, bo dyktatorzy sami nie ustępują, a rozsierdzeni władzą, chcą coraz więcej.

Myślę, że KOD oprócz organizowania demonstracji powinien składać propozycje ustaw, powinien zwracać się o pomoc do organizacji spoza Polski, powinien zjednoczyć wszystkie organizacje, które widzą, że demokracji w Polsce już nie ma.

KOD powinien wykorzystać internet, jako naprawdę groźną broń, a nie siedzieć cicho.

Kaczyński zaczął już straszyć (to znaczy, że docenił KOD), ale gdy będzie się siedziało cicho, to zacznie spełniać swoje groźby i po kolei zacznie wyłapywać rozproszone siły jemu przeciwne. Podczas ostatniej demonstracji w Warszawie (28 lutego), nie na darmo “wisiał” nad nami helikopter. Filmował uczestników. Przy obecnym poziomie elektroniki bez trudu można ustalić każdego uczestnika (władze mają zdjęcie każdego Polaka, który ma dowód osobisty).

Widać wyraźnie, że Kaczyński szykuje się na wojnę z Polakami. Dążąc do konfrontacji sprowokuje zamieszki uliczne, aby mieć powód do wprowadzenia zakazu demonstracji, zgromadzeń, itd. itd.

Moja znajoma historyczka twierdzi, że następujące obecnie wydarzenia w Polsce, w Europie, na świecie, dają podstawę do twierdzenia, że światowy pokój nie przetrwa dłużej niż 10 lat. Myślę, że ma rację, z tym, że Kaczyński doprowadzi do destabilizacji Polski i wojny domowej szybciej.

Bogdan Elbod

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony