KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Zupełnie przypadkowo, wypadki i korki na autostradzie, wczoraj, zamiast do Opola, dotarłem o godzinie 19.00 pod Sąd Rejonowy w Brzegu. Poznałem wspaniałych ludzi, dowiedziałem się, że od wielu dni przychodzą tu, aby dać świadectwo swojemu umiłowaniu wolności.
Poprosili, abym za pośrednictwem naszych mediów kodowych zaprosił innych mieszkańców Brzegu i okolic. Dołączcie i pamiętajcie, że nasz protest ma znaczenie.
Dla mnie ma ogromne znaczenie.

Waldemar Hartman

Nigdy wcześniej aż tak boleśnie nie odczułem braku umiejętności bilokacji. Podczas zakończonego wczoraj I Ogólnopolskiego Kongresu Praw Obywatelskich odbyło się siedem sesji plenarnych i trzydzieści panelowych. Te spotkania musiały się ze sobą pokrywać, inaczej Kongres trwałby dwa tygodnie. Trzeba było wybierać. O trudności tych decyzji niech świadczy choćby fakt, że nie poszedłem wczoraj na panel dyskusyjny, w którym prelegentami byli m. in. profesorowie Rzepliński, Friszke, Stępkowski, Zieliński...

Przez wzgląd na opisane uwarunkowania zdecydowałem się przyjąć „taktykę”, zgodnie z którą jest kilka „żelaznych punktów” programu – muszę w nich uczestniczyć – choćby nie wiem co. Jednym z takich spotkań była wczorajsza sesja panelowa pt. „Jak uczyć o Konstytucji i prawach obywatelskich”.

Drodzy Wyborcy PiS!

Zwracam się do tej części z Was, która zechce przeczytać mój list. Zwracam się też do wielu moich bliskich, z którymi nie jest mi dane ostatnio zbyt często rozmawiać. Wybaczcie!

Tak, mieliście rację, mieliście wiele racji wybierając marzenie o “dobrej zmianie”. Przyznaję to. Macie rację mówiąc, że poprzednie rządy, wszystkie bez wyjątku, zbyt często zapominały o zwykłym człowieku. Macie rację mówiąc o błędach i zaniedbaniach III RP! Wiedzcie, że nie jest ona dla mnie dogmatem i nie jest czasem idealnym. Wielu z Was jest zbyt mądrych by licytować się na bilans krzywd doznawanych w czasie kadencji kolejnych partii.

5 i 6 grudnia będą mieć miejsce na Wiejskiej dwa wydarzenia – Zgromadzenie Narodowe i prezentacja wyników „prac” komisji „sprawiedliwości i praw człowieka” w Sejmie RP. Obecność przy okazji obu z nich to sprawa najwyższej wagi. Oczywiście, najlepiej byłoby wtedy być w Warszawie, większość z nas jednak zapewne nie może – to przecież środek tygodnia... Dlatego – jeśli nie możemy – bądźmy u nas – pod naszymi sądami lub gdziekolwiek w tych datach organizowane są pokojowe zgromadzenia. W Opolu jest to zawsze punktualnie godzina 19.00. Nie inaczej będzie w oba te czarne, grudniowe dni.

28112017Opole fot Gazeta WyborczaSerdecznie witam w tą noc listopadową na pl. Daszyńskiego, który też pod koniec października 1929 roku sprzeciwił się Piłsudskiemu nie otwierając posiedzenia parlamentu.

Szanowni Państwo, kocham Wolność i Demokrację - a jeżeli ktoś ją łamie, lub chce mi ją odebrać - sprzeciwiam się.

Tak było w przeszłości, tak jest i teraz.

Miałem to szczęście, że moje pokolenie wywalczyło wolność i niepodległość - dlatego będę walczył i sprzeciwiał się każdemu, kto tę wolność chce mi ograniczyć, a wręcz odebrać, łamiąc Konstytucję. A gdy jest łamana Konstytucja, łamany jest człowiek.

kodziarnia

9 marca 2016 roku
Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok
w sprawie ustawy
o Trybunale Konstytucyjnym przyjętej w grudniu 2015 roku
Sygnatura akt K 47/15
OD TEGO CZASU MINĘŁO DNI:deklaracja opolska logo


wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD
Wstąp do KOD!

Wspieraj KOD!

Początek strony