KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Wybory samorządowe mają to do siebie, że wyborcy lepiej znają kandydatów. Nie oglądają wyłącznie gadającej głowy w szklanym pudle, tylko obserwują co też z słów tego czy innego lokalnego polityka wynika. Czy jest w gminie nowy most, jak działają szpitale, szkoły i przedszkola, czy są jeszcze jakieś drzewa w parku... I tak dalej. Kiedy dokonywany jest taki właśnie rachunek nie jest ważne, czy ktoś jest z PiS, z PO, czy z .N, PSL lub skądkolwiek inąd. I oby było tak zawsze. Żeby właśnie żaden kompletnie oderwany od interesującej nas rzeczywistości partyjny boss o tym wszystkim nie decydował. Bo wtedy nie będzie żadnych nowych mostów, żadnej edukacji i żadnych drzew. Gadające głowy będą. Lub pięty...

Szanowny Panie Przewodniczący!

Obiecałem panu solennie, że będę na bieżąco informował o najciekawszych wydarzeniach w regionie, ale ostatnio musiałem mocno popracować nad kondycją fizyczną i z grupą przyjaciół trenowaliśmy chód obywatelski przed opolskim Sądem Rejonowym na Pl.Daszyńskiego. Codziennie o godzinie 19.00 kilkanaście, kilkadziesiąt , a czasami i kilkaset osób ćwiczyło pod czujnym okiem służb porządkowych i sędziów ze stowarzyszenia Justitia i Themis.

Zupełnie przypadkowo, wypadki i korki na autostradzie, wczoraj, zamiast do Opola, dotarłem o godzinie 19.00 pod Sąd Rejonowy w Brzegu. Poznałem wspaniałych ludzi, dowiedziałem się, że od wielu dni przychodzą tu, aby dać świadectwo swojemu umiłowaniu wolności.
Poprosili, abym za pośrednictwem naszych mediów kodowych zaprosił innych mieszkańców Brzegu i okolic. Dołączcie i pamiętajcie, że nasz protest ma znaczenie.
Dla mnie ma ogromne znaczenie.

Waldemar Hartman

Nigdy wcześniej aż tak boleśnie nie odczułem braku umiejętności bilokacji. Podczas zakończonego wczoraj I Ogólnopolskiego Kongresu Praw Obywatelskich odbyło się siedem sesji plenarnych i trzydzieści panelowych. Te spotkania musiały się ze sobą pokrywać, inaczej Kongres trwałby dwa tygodnie. Trzeba było wybierać. O trudności tych decyzji niech świadczy choćby fakt, że nie poszedłem wczoraj na panel dyskusyjny, w którym prelegentami byli m. in. profesorowie Rzepliński, Friszke, Stępkowski, Zieliński...

Przez wzgląd na opisane uwarunkowania zdecydowałem się przyjąć „taktykę”, zgodnie z którą jest kilka „żelaznych punktów” programu – muszę w nich uczestniczyć – choćby nie wiem co. Jednym z takich spotkań była wczorajsza sesja panelowa pt. „Jak uczyć o Konstytucji i prawach obywatelskich”.

Drodzy Wyborcy PiS!

Zwracam się do tej części z Was, która zechce przeczytać mój list. Zwracam się też do wielu moich bliskich, z którymi nie jest mi dane ostatnio zbyt często rozmawiać. Wybaczcie!

Tak, mieliście rację, mieliście wiele racji wybierając marzenie o “dobrej zmianie”. Przyznaję to. Macie rację mówiąc, że poprzednie rządy, wszystkie bez wyjątku, zbyt często zapominały o zwykłym człowieku. Macie rację mówiąc o błędach i zaniedbaniach III RP! Wiedzcie, że nie jest ona dla mnie dogmatem i nie jest czasem idealnym. Wielu z Was jest zbyt mądrych by licytować się na bilans krzywd doznawanych w czasie kadencji kolejnych partii.

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony