KOD im. Władysława Bartoszewskiego

gazeta wyborcza opole- Na protestach 3 października było dużo młodych kobiet. Z pewnością wynikało to faktu iż związane były one z kwestią dotyczącą ich życia, godności, przyszłości - mówi Olga Raszewska.
- To bardzo budujące, jednak zaangażowanie młodych ludzi w sprawy polityczne, społeczne , państwowe pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Polityka ich nie interesuje, a wolność uważają za coś absolutnie naturalnego i podstawowego, nie wierzą w to, że mogą ją stracić. Musimy się nauczyć czym jest społeczeństwo obywatelskie i jak je budować w obecnych realiach. Ostatnie protesty pokazały że coś się zaczęło już zmieniać- przeciwko ustawie antyaborcyjnej strajkowały kobiety i mężczyźni, ludzie młodsi i starsi. Egoizm społeczny został zastąpiony przez wspólne, stanowcze i głośne powiedzenie: "Nie". W ostatni poniedziałek jasno i twardo postawiliśmy granice: nasz dom, nasza rodzina, nasze ciało to nasza sprawa! Myślę, że "czarny poniedziałek" może stanowić impuls do budowania społeczeństwa obywatelskiego w Polsce - argumentuje koordynatorka opolskiego KOD. Przeczytaj cały tekst>>>

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony