KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Z uznaniem przyjęliśmy wiadomość o kandydowaniu prof. Kazimierza S. Ożoga na prezydenta Miasta Opola.

Podczas protestów, które organizowaliśmy w obronie Trybunału Konstytucyjnego oraz niezależności sądów, profesor zawsze opowiadał się po stronie wartości reprezentowanych przez społeczeństwo obywatelskie, które licznie gromadziło się pod sądami ziemi opolskiej. Jesteśmy przekonani, że zajmujemy zbieżne stanowisko w sprawie przynależności Polski do Unii Europejskiej jako wspólnoty demokratycznej opartej na trójpodziale władzy.

 

Oczekując na prezentację programu kandydata dla Opola, liczymy, że będzie on umożliwiał sprawne rozwiązywanie problemów miasta. Ważną dla nas rzeczą jest stałe prowadzenie rzeczywistego dialogu z mieszkańcami. Postulujemy uruchomienie programu wspierającego pary/małżeństwa starające się o potomstwo. Jako ośrodek uniwersytecki, zwracamy uwagę na konieczność podjęcia stanowczych kroków w obronie szkół wyższych, których autonomia i pluralizm są zagrożone reformą ministra Gowina.

Chcemy kandydata demokratycznego, europejskiego, niepowiązanego personalnymi układami z dewastującymi Polskę rządami PiS. Nie chcemy, aby Opolem rządził ukryty za plecami prezydenta Patryk Jaki. Chcemy, aby Opole było silne wielkością swoich mieszkańców, z nowoczesną i ekologiczną infrastrukturą. Miastem przyjaznym dla bliższych i dalszych sąsiadów.

Każdy członek i sympatyk KOD podejmie decyzję indywidualnie. Jeśli jednak jesteście gotowi zaufać prof. Kazimierzowi S. Ożogowi, to włączcie się do działania i wesprzyjcie kandydata.

Zarząd Regionu Opolskiego
Komitetu Obrony Demokracji

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony