KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Opolski Region Komitetu Obrony Demokracji serdecznie dziękuje Panu Romanowi Kirsteinowi za wsparcie organizowanej przez nas manifestacji „W obronie Twojej wolności”, która odbyła się 23 stycznia 2016r. w Opolu.

Kolejny raz nasze działania wspierają wybitne autorytety i kolejny raz czujemy, że obrona demokracji oraz walka o zachowanie praworządności w naszym wspólnym kraju mają głęboki sens. Dlatego napełnieni nadzieją nie zaprzestajemy walki o naszą wymarzoną Polskę – wolną, praworządną i europejską!

Poniżej list otwarty Romana Kirsteina odczytany na manifestacji:

    Przepraszam, że nie mogę być tu z Wami osobiście, ale choć w formie listu chciałbym przyłączyć się do tej manifestacji.

    Zacznę od podziekowań dla Prawa i Sprawiedliwości. Podziękowań za to, że w bardzo krótkim czasie potrafiło swoimi działaniami tak zaktywizować obywateli, że mimo mrozu chce się tysiącom ludzi, także tym, którzy nie popierają żadnej partii, wyjść na ulice i protestować. Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej potrzeba było na to kilkudziesięciu lat. Wychodzimy manifestować, czyli upominać rządzących. Korzystać ze swoich praw obywatelskich gwarantowanych w Konstytucji.

    Swoimi działaniami zawsze wspierałem budowanie społeczeństwa obywatelskiego, świadomego i nieuchylającego się od obowiązków obywatelskich takich jak wybory władz demokratycznych. Dzisiejsze obywatelskie protesty uliczne łączy wspólny cel: zatrzymać PiS przed nocnymi nieprzemyślanymi ustawami, działaniami których skutkiem może być destabilizacja Państwa. Nie chcemy żeby wybrana demokratycznie partia łamała Konstytucję, nie realizowała wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Ale może tę partię trzeba nie tylko zatrzymać, lecz również popchnąć. Popchnąć w stronę spraw gospodarczych, o których PiS jakby zapomniał. I ani się obejrzymy, jak złotówka spadnie jeszcze bardziej, akcje spółek giełdowych zaczną jeszcze ostrzej dołować, a inwestorzy odejdą do krajów szanujących ustalone reguły. A wtedy za pychę dziś rządzących i ich poczucie nieomylności zapłaci każdy z nas.

    Starsi pamiętają, że już kiedyś tak było: rządziła wszystkim jedna partia, obsadzała swoimi każde stanowisko. A wszystko to czyniła dla dobra narodu. Aż przyszedł Sierpień 1980 i okazało się, że naród zupełnie inaczej sobie wyobraża własne dobro. Dzisiaj, partia rządząca PIS, zachowuje się jakby nie wyciągnęła wniosków z tej lekcji historii. Chciałbym aby te manifestacje, zorganizowane w całym kraju, pozwoliły usłyszeć rządzącym, że nie jesteśmy obojętni na ich poczynania, że zależy nam na demokratycznej i praworządnej Polsce. Dla mnie jest to również osobiście ważne, żeby w Polsce władza szanowała głos obywateli.

– Roman Kirstein

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony