KOD im. Władysława Bartoszewskiego

W dniu dzisiejszym pod KPRM, gdzie Komitet Obrony Demokracji od 474 dni prowadzi protest przeciwko niepublikowaniu wyroków Trybunału Konstytucyjnego, miała miejsce bardzo nieprzyjemna i niebezpieczna prowokacja: doszło do słownego ataku na dyżurujących Koderów oraz kradzieży flag.

 

Dzięki odpowiedzialnemu zachowaniu obecnych na miejscu Koderów nie doszło do poważniejszych incydentów. O zajściu została zawiadomiona policja.

Wyrażamy obawę, że jest to efekt narastającej fali agresji środowisk nacjonalistycznych i jawnego przyzwolenia władzy na tego rodzaju agresję w sferze publicznej, z którą mieliśmy do czynienia choćby ostatnio w Radomiu.

Działania przedstawicieli środowisk nacjonalistycznych są coraz bardziej brawurowe i śmiałe.
Po raz kolejny apelujemy do rządzących o podjęcie odpowiednich i odpowiedzialnych działań w celu powstrzymania narastających przejawów agresji środowisk nacjonalistycznych.

Niezwłocznie po wyjaśnieniu szczegółów tego zajścia, podamy je do Państwa wiadomości i podejmiemy stosowne kroki prawne.

Zarząd Komitetu Obrony Demokracji

26.06,2017

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony