KOD im. Władysława Bartoszewskiego

kod logoListy z podziękowaniami za odważną obywatelską postawę przekazał Zarząd Główny KOD uczniom warszawskiego liceum, którzy niedawno woleli zrezygnować z udziału w Turnieju Debat Historycznych IPN w Sejmie, niż dać się ocenzurować i zdjąć znaczki, jakie mieli przypięte do ubrań. Osobny list zarząd skierował także do dyrekcji ich szkoły.
„Zarząd Główny KOD jest przekonany, iż swoją odważną i bezkompromisową postawą udowodniliście, że prawdziwym obywatelem naszej wspólnej ojczyzny można być w każdym wieku, także wtedy, gdy nie ma się jeszcze praw wyborczych. Wasze zachowanie jest wzorem i inspiracją dla wszystkich mieszkańców naszego kraju” – głosi kodowskie podziękowanie dla każdego z trójki uczniów.


A dyrekcji I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhjia zarząd w imieniu koderek i koderów, poza podziękowaniami i wyrazami szacunku, napisał m.in., że cele, które realizują oni zgodnie z „Ideą wychowawczą I SLO”, polegające na uczeniu i praktykowaniu „szacunku dla godności każdej osoby ludzkiej i poszanowaniu praw człowieka”oraz „przeciwdziałaniu wszelkim formom rasizmu i ksenofobii”, są w całości tożsame z celami, które przyświecały powstaniu KOD-u i działalności naszego stowarzyszenia.
Zupełnie niezależnie od listów, uczniowie I SLO sami skontaktowali się z zarządem i zaproponowali współpracę. Wstępnie uzgodniono już, że będzie ona dotyczyła wspólnej organizacji spotkań edukacyjno-dyskusyjnych dla uczniów warszawskich szkół średnich.

Biuro Prasowe KOD

kod logo

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony