KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 276 Kodeksu Karnego, czyli nielegalnego usunięcia trzech wyroków Trybunału Konstytucyjnego z urzędowego zbioru „Orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego”, złożył w czwartek, 22 czerwca br. Zarząd Główny Komitetu Obrony Demokracji w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

 

Art. 276 Kodeksu Karnego mówi, że kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Chodzi o trzy wyroki z 9 marca 2016, 11 sierpnia 2016 oraz 7 listopada 2016, które nigdy nie zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw, a dodatkowo w maju 2017 ich elektroniczne wersje zostały usunięte z urzędowego zbioru, jakim jest „Orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego”.
KOD zaznaczył, że nie jest co prawda znana tożsamość osoby wykonującej czynność „usunięcia”, niewykluczone jednak, że osoba ta działała z polecenia kierownictwa Trybunału Konstytucyjnego tj. sędzi Julii Przyłębskiej lub zarządzającego biurem Trybunału sędziego Mariusza Muszyńskiego.

ruchkod.pl

 

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony