KOD im. Władysława Bartoszewskiego

25 Marca 2017 roku przypada 60 rocznica podpisania Traktatów Rzymskich, które wraz z Traktatem Paryskim stworzyły podwaliny pod szeroko pojętą integrację na naszym kontynencie, dającą  początek Unii Europejskiej.

Nasz kraj należy do struktur Unii Europejskiej już od wielu lat i przez ten czas całe mnóstwo ludzi przekonało się, że dzięki przynależności do tej organizacji praktycznie każdy z nas może liczyć na wiele różnych dobrodziejstw.Pozytywna ocena Unii Europejskiej utrwalana jest przeświadczeniem o korzyściach płynących z członkostwa. Wśród nich najliczniej przez Polaków wymieniane są te związane z realizacją prawa  swobodnego przepływu obywateli i połączone z nimi: swoboda wyboru miejsca mieszkania, pracy, nauki czy działalności gospodarczej w obrębie Unii Europejskiej.

Wśród najważniejszych korzyści jakie wynikają z członkostwa w Unii należy wymienić oczywiście te, które dotyczą szeroko rozumianych kwestii ekonomicznych.

Dzisiaj jednak działania polskiego rządu stawiają pod znakiem zapytania dalsze uczestnictwo Polski w rodzinie krajów europejskich.

Ostatni szczyt Unii Europejskiej w Brukseli dobitnie pokazał, że nie interes Polski jest najważniejszy i  że polska dyplomacja służy realizacji prywatnych interesów Jarosława Kaczyńskiego. Nie ma naszej zgody na rozbijanie jedności Unii i współpracę z siłami kwestionującymi wspólne ustalenia.

Nie ma naszej zgody na osłabianie sojuszy z najważniejszymi europejskimi krajami i zastępowanie polityki zagranicznej dążącej do transatlantyckiej integracji baśniową wizją Międzymorza i ocieplaniem stosunków ze wschodnimi satrapami.

Zebrani tu w Opolu na pl. Wolności apelujemy do prezydenta Andrzeja Dudy aby wreszcie zaczął wypełniać swoje konstytucyjne obowiązki i stanowczo przeciwstawił się niszczycielskim zapędom rządu, dewastującego osiągnięcia Polski ostatnich 28 lat w dyplomacji europejskiej.

Apelujemy również do mieszkańców Europy, do Europejczyków o cierpliwość i zrozumienie. Większość Polaków nie zgadza się z działaniami rządu Beaty Szydło i wierzymy, że obecna sytuacja jest przejściowa i wkrótce wrócimy, aby włączyć się do budowy wspólnej przyszłości.

KOD Region Opolski
25.03.2016

 

 

 

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony