KOD im. Władysława Bartoszewskiego

W sobotę, 4 marca 2017 r., ukonstytuowała się Rada Regionów Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji im. Władysława Bartoszewskiego. To statutowy organ doradczy i opiniodawczy w stowarzyszeniu, składający się z demokratycznie wybranych Przewodniczących Zarządów regionów, lub wskazanych przez nich przedstawicieli.

Na inauguracyjnym dwudniowym posiedzeniu wybrano prezydium, ustalono regulamin pracy oraz priorytety działań Rady Regionów. Wiele decyzji podejmowaliśmy jednogłośnie, wiele wypracowaliśmy w toku racjonalnej dyskusji. Wszystkie przedstawimy zaraz po przyjęciu protokołu z naszych prac. Wspólnie uznaliśmy, że najważniejsze są prace i pomysły budujące zręby społeczeństwa obywatelskiego oraz nasz nieustający i stanowczy sprzeciw wobec działań wszelkich niedemokratycznych sił w Polsce.

Zatem przed nami 8 marca w całej Polsce Międzynarodowy Strajk Kobiet, gdzie staniemy wszyscy ramię w ramię. Dzień później - 9 marca - rocznica wydania nieopublikowanego do dzisiaj przez premier Beatę Szydło orzeczenia TK, a 18 marca - manifestacja mazowieckiego KOD-u w Warszawie w obronie Sądów i Samorządów. Na wszystkie wymienione wydarzenia (a także kilkadziesiąt innych wydarzeń, spotkań, akcji i innych aktywności, którym patronujemy, a które odbywają się w całym kraju przez cały czas) serdecznie zapraszamy wszystkie KOD-erki i KOD-erów.

Jako Rada Regionów Komitetu Obrony Demokracji zdajemy sobie sprawę z trudnego momentu organizacyjnego, w którym znalazł się sam KOD, ale nie zapominamy, że jeszcze ważniejszy jest fakt naszej wspólnej niezgody na destrukcję demokratycznych podstaw funkcjonowania Polski.

Rada Regionów
Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji
im. Władysława Bartoszewskiego.

Maja Augustynek
Danuta Fijałło - Czechmanowska
Waldemar Hartman
Krzysztof Kamiński
Kuba Karyś
Sławomir Majdański
Mikołaj Marecki
Mirek Michalski
Dariusz Nocek
Bartłomiej Piotrowski
Aleksandra Solecka
Monika Szafraniec
Anita Szymańska
Adam Wiktorowicz
Marta Wosak
Dorota Zerbst

 

 

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony