KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Już w najbliższą sobotę, 9 stycznia 2016 roku o godzinie 14:00 spotykamy się pod Radiem Opole, aby wspólnie (razem z rodzinami i przyjaciółmi) przejść przez centrum Opola aż pod TVP Opole, okazując nasze poparcie dla wolnych mediów i wolności słowa.

W obronie wolności słowa – Opolanie solidarni z mediami publicznymi  

9 stycznia 2016r. w Opolu odbędzie się „Marsz w obronie wolności słowa” organizowany przez REGION OPOLSKI  Komitetu Obrony Demokracji. Startujemy o godz. 14 pod siedzibą Polskiego Radia na ul. Strzelców Bytomskich 8, skąd wyruszymy na Plac Wolności, żeby ostatecznie udać się przez Rynek w kierunku siedziby TVP Opole przy ulicy Szpitalnej 1.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich sympatyków. Zainteresowanych zapraszamy z rodzinami, sąsiadami i znajomymi. Pospacerujmy razem w większym gronie. Mile widziane będą flagi Polski, UE oraz transparenty własnej produkcji. Komitet Obrony Demokracji nie jest powiązany z żadną partią polityczną, prosimy zatem o nie przynoszenie emblematów żadnej partii politycznej.

Naszym celem jest obrona demokratycznych wartości i instytucji Państwa, w tym przypadku głównie wolnych mediów. Nasz niepokój budzi uchwalona ostatnio przez sejm i przyjęta przez senat tzw. „Mała ustawa medialna”, przede wszystkim zaś jej zapis o powoływaniu i odwoływaniu zarządów oraz rad nadzorczych publicznych mediów przez Ministra Skarbu. Planowany marsz będzie zdecydowanym  i jednoznacznym sprzeciwem Obywateli Opola i Opolszczyzny wobec spodziewanych głębokich czystek w mediach publicznych, mających na celu całkowite ich upolitycznienie.

Opolski „Marsz w obronie wolności słowa” jest solidarny z manifestacjami Komitetu Obrony Demokracji, które odbędą się w tym samym czasie w Warszawie oraz innych miastach Polski.

Jesteśmy solidarni również z Unią Europejską. Popieramy głos europejskich organizacji medialnych, min. Stowarzyszenia Dziennikarzy Europejskich oraz Europejskiej Unii Nadawców, które apelują do polskiego rządu o powstrzymanie się przed całkowitym podporządkowaniem sobie mediów publicznych.

Demokracja potrzebuje wolnych mediów, nie upolitycznionych!

Wspólnie pokażemy siłę społecznego, pokojowego sprzeciwu.
 

Komitet Obrony Demokracji
REGION OPOLSKI

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony