KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Już w najbliższą sobotę, 9 stycznia 2016 roku o godzinie 14:00 spotykamy się pod Radiem Opole, aby wspólnie (razem z rodzinami i przyjaciółmi) przejść przez centrum Opola aż pod TVP Opole, okazując nasze poparcie dla wolnych mediów i wolności słowa.

W obronie wolności słowa – Opolanie solidarni z mediami publicznymi  

9 stycznia 2016r. w Opolu odbędzie się „Marsz w obronie wolności słowa” organizowany przez REGION OPOLSKI  Komitetu Obrony Demokracji. Startujemy o godz. 14 pod siedzibą Polskiego Radia na ul. Strzelców Bytomskich 8, skąd wyruszymy na Plac Wolności, żeby ostatecznie udać się przez Rynek w kierunku siedziby TVP Opole przy ulicy Szpitalnej 1.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich sympatyków. Zainteresowanych zapraszamy z rodzinami, sąsiadami i znajomymi. Pospacerujmy razem w większym gronie. Mile widziane będą flagi Polski, UE oraz transparenty własnej produkcji. Komitet Obrony Demokracji nie jest powiązany z żadną partią polityczną, prosimy zatem o nie przynoszenie emblematów żadnej partii politycznej.

Naszym celem jest obrona demokratycznych wartości i instytucji Państwa, w tym przypadku głównie wolnych mediów. Nasz niepokój budzi uchwalona ostatnio przez sejm i przyjęta przez senat tzw. „Mała ustawa medialna”, przede wszystkim zaś jej zapis o powoływaniu i odwoływaniu zarządów oraz rad nadzorczych publicznych mediów przez Ministra Skarbu. Planowany marsz będzie zdecydowanym  i jednoznacznym sprzeciwem Obywateli Opola i Opolszczyzny wobec spodziewanych głębokich czystek w mediach publicznych, mających na celu całkowite ich upolitycznienie.

Opolski „Marsz w obronie wolności słowa” jest solidarny z manifestacjami Komitetu Obrony Demokracji, które odbędą się w tym samym czasie w Warszawie oraz innych miastach Polski.

Jesteśmy solidarni również z Unią Europejską. Popieramy głos europejskich organizacji medialnych, min. Stowarzyszenia Dziennikarzy Europejskich oraz Europejskiej Unii Nadawców, które apelują do polskiego rządu o powstrzymanie się przed całkowitym podporządkowaniem sobie mediów publicznych.

Demokracja potrzebuje wolnych mediów, nie upolitycznionych!

Wspólnie pokażemy siłę społecznego, pokojowego sprzeciwu.
 

Komitet Obrony Demokracji
REGION OPOLSKI

kodziarnia

9 marca 2016 roku
Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok
w sprawie ustawy
o Trybunale Konstytucyjnym przyjętej w grudniu 2015 roku
Sygnatura akt K 47/15
OD TEGO CZASU MINĘŁO DNI:
wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD
Wstąp do KOD!

Wspieraj KOD!

Początek strony