KOD im. Władysława Bartoszewskiego

W dniu 17.01.2016 (niedziela) w godzinach przedpołudniowych kilkudziesięcioosobowa grupa Opolan sympatyzujących z regionem opolskim Komitetu Obrony Demokracji, spotkała się na niewielkim wydarzeniu – flash mobie pod hasłem „LICZYMY DO 500”. Przyczyną, dla której zorganizowaliśmy zaznaczenie w przestrzeni miejskiej obszaru, jaki może zająć grupa złożona z około 500 osób, były relacje medialne na temat liczebności opolskiego marszu KOD z dnia 09.01.2016, który był poświęcony wolności mediów publicznych. Jedne media podawały, że w manifestacji wzięło udział 1000 osób, inne, że 2000 tyś osób, zaś sama policja oceniła, że manifestujących było ponad 2000.

Regionalny ośrodek TVP Opole podał, że manifestujących było 500 osób, a w wydaniu lokalnych wiadomości z dnia manifestacji, materiał o wydarzeniu trwał około 15 sekund i został wyemitowany na samym końcu. Warto zaznaczyć, że osób manifestujących było zdecydowanie więcej, a liczebność manifestacji odbiła się głośnym echem w społeczności lokalnej. Opole dawno, o ile w ogóle, nie widziało tak licznego zgromadzenia Opolan szczerze zatroskanych o losy naszej Ojczyzny. Wszystkim przybyłym na to wydarzenie, serdecznie dziękujemy.

Dzisiejszy flash mob dedykujemy kierownictwu TVP – zarówno centrali, jak i opolskiemu ośrodkowi regionalnemu TVP. W dniu 09.01.2016 Opolanie stanęli w obronie wolnych mediów publicznych; z zatroskaniem, wspólnie manifestowali w obronie wartości konstytucyjnych.

Wciąż wspieramy dziennikarzy regionalnego ośrodka TVP Opole, jak i dziennikarzy pozostałych terenowych oddziałów TVP. Szanowni dziennikarze mediów publicznych – byliśmy, jesteśmy i wciąż będziemy z Wami na miarę naszych możliwości. Z całego serca życzymy Wam, byście zawsze mogli wykonywać swoją pracę w sposób rzetelny, sumienny, zgodnie z etyką dziennikarską i w zgodzie z własnym poczuciem tego, co podpowiada Wam serce i własne sumienie. Pamiętajcie, jesteśmy przy Was każdego dnia. Mamy Was blisko przy swoich sercach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z happeningu:


Po więcej zdjeć zapraszamy do relacji happeningu na wyborcza.pl oraz 24opole.pl.

JUŻ DZIŚ ZAPRASZAMY na organizowaną przez KOD manifestację pod hasłem „W obronie Twojej wolności”, który odbędzie się w najbliższą sobotę (23.01.2016) w wielu polskich miastach. W Opolu zaczynamy o godz. 12.00 na opolskim rynku.

Wspólnie ogrzejmy demokrację!

Relacje opolskich mediów z manifestacji „W obronie wolnych mediów” z dnia 09.01.2016

Gazeta Wyborcza pisze o blisko 2000 manifestujących

Marsz KOD-u: Jest nas dużo, będzie więcej [WIDEO]

Tłumy opolan na proteście KOD. „Ręce precz od naszych mediów!” [GALERIA ZDJĘĆ]

Blisko dwa tysiące osób na marszu KOD w Opolu [ZAPIS RELACJI]

Nowa Trybuna Opolska pisze, ze było nas grubo ponad 1000

Tłum na pierwszej manifestacji Komitetu Obrony Demokracji w Opolu

24opole.pl pisze, że w manifestowało ok. 1500 osób

„Opolszczyzna, nie kaczyzna”. Protest Opolan przeciwko nowej ustawie medialnej.

TVP3 Opole podało, że w obronie wolności mediów manifestowało ok. 500 osób

http://opole.tvp.pl/23512079/marsz-komitetu-obrony-demokracji

http://opole.tvp.pl/23511206/9-stycznia-2016

 

 

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony