KOD im. Władysława Bartoszewskiego

KOD Opolskie jest w trakcie przygotowań organizacyjnych do Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Potrzebujemy wolontariuszy do zorganizowania OKW. Skontaktuj się z nami w tej sprawie, bądź bezpośrednio wypełnij formularz zgłoszeniowy. Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.

Kto i dlaczego powinien obserwować wybory?

 

Co kilka lat oddając głos w wyborach, zatrudniasz samorządowców, parlamentarzystów czy prezydenta, aby w Twoim imieniu zarządzali gminą, powiatem, państwem. To TY jesteś ich pracodawcą. W kolejnych wyborach oceniasz ich pracę, zwalniasz lub przedłużasz umowę. Każdy zatrudniony przez Ciebie kandydat nie dostaje nieograniczonej władzy i nie może robić co chce tylko dlatego, że wybory wygrał. Wiąże go jeszcze prawo, w tym prawo najwyższe – Konstytucja RP. Funkcjonowanie państwa prawa gwarantuje istnienie Demokracji. Bez prawa nie ma wolności.

Czy jesteś pewny/pewna, że w sytuacji, w której mowa o planowanych zmianach w ordynacji wyborczej i sposobie liczenia głosów Twoje prawo do wolnego wyboru nie jest zagrożone?
Czy wiesz, że w najbliższych wyborach samorządowych o ważności wyborów zdecyduje już „zreformowany” przez polityków sąd okręgowy?
Czy kontrolowane przez polityków media publiczne zachowają choć minimum bezstronności w trakcie kampanii wyborczej?
Jeżeli Twoje prawa nie są Ci obojętne dołącz do Obywatelskiej Kontroli Wyborów!

 

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony