KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Komitet Obrony Demokracji Region Opolski powołał dziś do życia ARCHIWUM DEMOKRATYCZNE.

Od 2015 roku w Polsce niszczona jest demokracja, łamana konstytucja, naruszane są także inne akty prawne. Rządzący dzielą polskie społeczeństwo na patriotów i zdrajców, na lepszy i gorszy sort. Zniszczono niezależne sądownictwo, zagarnięto media publiczne i uczyniono z nich rządową tubę.
Na ulice wyszły tysiące Polek i Polaków. Kraj zalewały fale protestów związane z obroną demokracji, niezależnego sądownictwa, praw kobiet.

Niestety nie brakuje także osób, które w panującym klimacie politycznym upatrują swojej szansy na awans, karierę czy poprawę sytuacji finansowej. Zjawisko to dotyczy wielu środowisk: polityków, prawników, samorządowców, naukowców, dziennikarzy, urzędników, artystów, dyrektorów, biznesmenów, przedstawicieli organizacji pozarządowych itd.

Takie osoby, obecne również w naszym województwie, przyjmują następującą kalkulację. Dzisiaj „podliżę się” władzy, udzielając wsparcia dla jej haniebnych działań związanych z łamaniem demokracji, ale za kilka lat nikt tego mojego wsparcia nie będzie pamiętał. A korzyści za taki gest solidarności z praktykami rządzących otrzymam niemal od razu (np. w postaci stanowiska, dotacji, zlecenia czy załatwienia innej sprawy).

 

Właśnie dlatego powołaliśmy ARCHIWUM DEMOKRATYCZNE. Żeby nikt nie mógł już kalkulować – „za parę lat wszyscy zapomną”. Nie, nie zapomną. Dzięki naszej inicjatywie udokumentujemy każde nieetyczne działanie i uchronimy je przed zapomnieniem. Gdy skończy się tzw. dobra zmiana, zebrane fakty z naszego archiwum będą ogólnie dostępne.

Jeśli zatem jesteś radnym, który chce głosować wbrew woli swoich wyborców, a wyłącznie w interesie swoim i rządzących, to zastanów się, czy warto. Podobnie, jeśli jesteś dyrektorem jakieś instytucji i chcesz koniecznie okazać swoje uniżenie dla obecnie niemiłosiernie nam panujących.
A może jesteś prawnikiem, biznesmenem, urzędnikiem, naukowcem i też rozważasz schowanie norm moralnych dla chwilowych korzyści? Przemyśl to. My gwarantujemy, że czyny te nie pójdą w zapomnienie. Jeśli przyłożysz rękę do niszczenia tego, co najważniejsze -demokracji, konstytucji, trójpodziału władzy – my tego nie zapomnimy.

Archiwizować będziemy pliki audio i wideo, dokumenty w formie papierowej i cyfrowej, artykuły prasowe, relacje świadków, treści z portali społecznościowych i wszelkich innych mediów.
Archiwum ograniczy się do osób i zdarzeń związanych z naszym regionem.
Pragniemy zapewnić, że zbieranie materiałów będzie zawsze odbywać się z poszanowaniem obowiązującego prawa. Podobnie będzie również z ich późniejszym udostępnianiem.

A zatem -od dzisiaj spisane będą czyny i rozmowy.

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony