KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Przyjdź na #MarszEuropejski!
#12maja, sobota, godz. 13.00, Rondo de Gaulle’a -> Plac Zamkowy, podejście od Placu Trzech Krzyży, Warszawa.

Komitet Obrony Demokracji zaprasza na 12 maja do Warszawy wszystkich ludzi dla których ważna jest Polska i wspólna Europa!
Zapraszamy do współorganizacji naszych przyjaciół z ruchów społecznych, stowarzyszeń i fundacji, partii parlamentarnych i pozaparlamentarnych. Dzień Europy to dzień nas wszystkich.

 

Dlaczego idziemy na marsz?

W 2004 roku wybierając europejską drogę, postawiliśmy na przyszłość naszą i naszych dzieci. Wybraliśmy świat dający szanse na realizacje marzeń i pragnień. Współpraca w ramach Unii Europejskiej zagwarantowała nam bezpieczeństwo, a korzyści z naszego członkostwa widać w każdym miejscu Polski.

Na #MarszEuropejski zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół i znajomych, by wspólnie zademonstrować przywiązanie do wartości europejskich. Pragniemy pokoju i wolności, demokracji i praworządności, wzajemnego szacunku i wzajemnej odpowiedzialności, dobrobytu i bezpieczeństwa, tolerancji i zaangażowania, sprawiedliwości i solidarności.

Przez ostatnie dwa lata KOD oraz środowiska demokratyczne maszerowały wspólnie przeciwko antyeuropejskim działaniom i postawom rządzących. Prawo i Sprawiedliwość spycha nas coraz bardziej na margines Unii Europejskiej, a stąd już tylko krok do opuszczenia wspólnoty.

Polki i Polacy, tylko stając wspólnie, ramię w ramię, możemy obronić nasze prawa obywatelskie, wartości europejskie, w które wierzymy, i dzięki którym możemy być prawdziwie wolni.

12 maja, sobota, godz. 13.00, Rondo de Gaulle’a, Warszawa.
Wszyscy razem idziemy na #MarszEuropejski.
Pokażmy naszą jedność, siłę i determinację!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku. Zaproś znajomych!

Zapraszamy wszystkich chcących jechać do stolicy na bezpłatny przejazd autokarem w obie strony z terenu całego województwa. Szczegóły techniczne (godziny, miejsca odjazdu poszczególnych autokarów) podamy wkrótce. Rezerwacji miejsc w autokarze można dokonać telefonicznie pod numerami: 605 684 360 oraz 603 987 405. Zapraszamy wszystkich sympatyków i sygnatariuszy Deklaracji Opolskiej do współudziału. Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać do 07.05.2018, godz. 10.00.


Prolog w Opolu: Marsz Marsz Wolności
(Dołącz do wydarzenia na FB)

Ponadto informujemy, że w dniu 09.05.2018 (środa) w godz. 12.00-17.00 na Rynku w Opolu będziemy na Państwa czekać pod KOD-owym namiotem, gdzie "spóźnialscy" będą jeszcze mogli zapisać się na przejazd autokarem do Warszawy (w miarę posiadanych miejsc) na marsz planowany 12.05.2018.
Dodatkowo:
- Będzie można złożyć swój podpis pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej: Szczegóły -->
- Za pośrednictwem "Poczty Obywatelskiej" będzie można nadać do Premiera RP pocztówkę pod hasłem "Polska wolna od faszyzmu" Szczegóły -->
- KOD Opolskie jest w trakcie przygotowań organizacyjnych do Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Potrzebujemy wolontariuszy do zorganizowania OKW. Będzie się można zapisać. Szczegóły -->
- Będzie można otrzymać bezpłatne wydania najnowszej bibuły KOD. Szczegóły -->
- Będą okolicznościowe znaczki i przypinki.

Zapraszamy!

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony