KOD im. Władysława Bartoszewskiego

10 marca 2018 roku w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się spotkanie z Robertem Biedroniem w ramach cyklu roZMOWAsuwerena. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji spotkania oraz fotorelacji.

 

Dwa lata zabiegaliśmy, by pan Robert Biedroń przyjechał do Kędzierzyna-Koźla. Udało się i teraz nie dziwię się, że było trudno. Pan Robert przy swoich rozlicznych obowiązkach Prezydenta Miasta Słupska, spotyka się z ludźmi w całej Polsce. Z ludźmi którym nie jest wszystko jedno.

Na dzisiejszym spotkaniu, o wiele za krótkim, mówił co najbardziej go bolało i dlaczego powstała książka "Pod prąd". Sama tę książkę dopiero co kupiłam i jeszcze nie czytałam. Spodziewam się, że pozwoli odnaleźć się wielu wykluczonym przez nasze społeczeństwo, nie tylko z powodu orientacji seksualnej, ale i z innych powodów. Na spotkanie przyjechała dziewczynka aż z Trzebini i podarowała panu Robertowi swoją prezentację o wykluczeniu. Był to bardzo wzruszający moment.

Opowiedział też o swoim pierwszym pobycie w naszym mieście i jak zaprzyjaźnił się z Marzanną Pogorzelską - jedyną nauczycielką w Polsce, która postawiła się Romanowi Giertychowi, nie godząc się na prezentowanie młodzieży "jedynie słusznych prawd" w latach 2005-2007.

Na sali było nas około 250 osób i wszystkim nam było za mało pana Roberta. Mówił do nas jak do dobrych znajomych, do ludzi, którzy nie są obojętni na smog, o zaciskaniu pasa, swojego własnego również, gdy potrzeba. Wyraźnie powiedział, że lepiej się odnajduje w swoim Słupsku, aniżeli na sali sejmowej, gdzie to co naprawdę ludzi zabija, posłów nie obchodzi, a jakiś wydumany wróg i boje wokół spraw, które nie mają znaczenia.

Na tym spotkaniu trzeba było być.

Powtórzę jeszcze raz Pana Roberta było nam wszystkim za mało! Przypuszczam, że i cały dzień by nie wystarczył.

 

Krystyna

 

Część pierwsza nagrania:

Część druga nagrania:

 

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony