KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Zarząd Stowarzyszenia Demokratyczne Państwo Prawne zaprasza na pierwsze spotkanie z cyku „Edukacja Obywatelska”, które odbędzie się 30 stycznia 2018 r., o godz. 17.30, w budynku Izby Rzemieślniczej w Opolu, ul. Katowicka 55 (I piętro). Jej gościem będzie p. Roman Kirstein, uczestnik strajków w sierpniu 1980 r., przewodniczący Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego „Solidarność” w Opolu i wiceprzewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego (1981 r.). Internowany i więziony od 12 grudnia 1981 r. do 1 lipca 1982 r. Po uwolnieniu, pomimo szykan, działał w podziemnych strukturach „Solidarności”, a od 1986 r. został członkiem Tymczasowej Rady Regionalnej „Solidarności” Śląska Opolskiego. Był także uczestnikiem przełomu 1989 r., aktywnie angażując się w budowę demokratycznej Polski, pełniąc m.in. funkcję radnego z listy Komitetu Obywatelskiego.

 

Roman Kirstein opowie o powstaniu i działalności „Solidarności” w Opolu i na Opolszczyźnie w latach 1980-1981. Podzieli się refleksjami o stanie wojennym oraz podziemnej „Solidarności”. Podczas spotkania odbędzie się również dyskusja poświęcona zagadnieniom: znaczeniu przełomu 1989r., osiągnięciom i błędom demokracji po 1989r., a także jej bolączkom. Będziemy starali się też wspólnie odpowiedzieć na pytania: dlaczego Polacy są dzisiaj podzieleni? Jakie są przyczyny klęski społeczeństwa obywatelskiego po 2015 r.? Jak zatrzymać łamanie demokracji w Polsce?

BUDYNEK IZBY RZEMIEŚLNICZEJ W OPOLU, UL. KATOWICKA 55 (I PIĘTRO)

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony