KOD im. Władysława Bartoszewskiego

wybory2018Stowarzyszenia: Komitet Obrony Demokracji oraz Demokratyczne Państwo Prawne zapraszają wszystkich Opolan na spotkanie poświęcone tegorocznym wyborom samorządowym.
Spotkanie odbędzie się w dniu 05.01.2018 o godz. 17.00 w Domu Rzemiosła na ul. Katowickiej 55 w Opolu.

 

Po zawłaszczeniu wymiaru sprawiedliwości i planowanych zmianach w ordynacji wyborczej, maleją szanse na uczciwe i transparentne przeprowadzenie wyborów. Powinniśmy wspólnie zastanowić się, czy jako obywatele mamy obowiązek włączyć się i dopilnować, aby to święto demokracji było rzeczywistym wyborem mieszkańców, a nie miejscem politycznych manipulacji.

Członkowie zarządu KOD Opolskie w indywidualnych oświadczeniach informują, że nie będą kandydować i swoje poczynania skoncentrują na działaniach związanych z:
- kontrolą prawidłowości przeprowadzenia wyborów,
- gromadzeniem i udostępnianiem informacji o osobach kandydujących,
- pracą edukacyjną mającą za cel osiągnięcie jak największej frekwencji podczas wyborów.

Będziemy zachęcać do kandydowania i promować tych, którzy dają rękojmię swoją obywatelską postawą i dotychczasową działalnością. Będziemy informowali opinię społeczną o kandydatach, którzy w naszym odczuciu nie zasługują na uznanie - będziemy informować o ich działaniach, głosowaniach oraz o wypowiedziach, które są sprzeczne z demokratycznymi wartościami. W tym celu powołujemy ARCHIWUM DEMOKRATYCZNE, którego zadaniem będzie dokumentowanie wszystkich tych postaw i udostępnianie tej wiedzy obywatelom.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich mieszkańców regionu, szczególnie zaś do tych, z którymi spotkaliśmy się w lipcu, listopadzie i grudniu 2017 roku na Placu Daszyńskiego. Raz jeszcze zapraszamy na spotkanie: 05.01.2018 o godz. 17.00 w Domu Rzemiosła na ul. Katowickiej 55 w Opolu.

Strona wydarzenia na FB >>>

wybory2018

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony