kod opolskie122017Wolne Sądy to Wolna Polska
Opole, Plac Daszyńskiego

12.12.2017, godz. 19.00 Wydarzenie na FB >>>
13.12.2017, godz. 19.00 Wydarzenie na FB >>>

Nysa, Plac Kościelny 5
13.12.2017, godz. 19.00 Wydarzenie na FB >>>

Sejm, łamiąc Konstytucję RP, przegłosował ustawy kończące niezależność sądów i dające PiS całkowitą kontrolę nad zatwierdzeniem wyników wyborów przez Sąd Najwyższy. Całkowitej dewastacji ulega Krajowa Rada Sądownicza. Sejmowe prace nad ordynacją wyborczą zmierzają do umożliwienia fałszowania wyborów. W tym tygodniu niezgodne z Konstytucją ustawy trafią do Senatu. Jeszcze przed końcem roku można się spodziewać prezydenckiego podpisu pod nimi - tym samym prezydent złamie po raz kolejny Konstytucję RP. Tamy temu bezprawiu nie postawi Trybunał Konstytucyjny, który został przez PiS upolityczniony i zniszczony - została z niego atrapa na usługach reżimu. Podobny los czeka SN, KRS oraz wolne wybory. Lada dzień formalno - prawnie Polska znajdzie się przed rokiem 1989, a sławetne słowa Joanny Szczepkowskiej z owego czasu, że „w Polsce skończył się komunizm” stracą na znaczeniu, gdyż nie będą już aktualne. Nie fascynuj się zmianą premiera i rekonstrukcją rządu - w zaistniałej sytuacji nie ma to kompletnie żadnego znaczenia - to zasłona dymna...

 

Polska rękami swoich przedstawicieli, sama i z własnej woli (tego w naszej historii jeszcze nie było), zrezygnuje z trójpodziału władzy, zrezygnuje z bycia państwem wolnym i demokratycznym, zrezygnuje z bycia w Europie, zrezygnuje ze wszystkich zdobyczy, jakie nam przyniosła „Solidarność” pod wodzą Lecha Wałęsy.
Posłowie PiS z Opolszczyzny, których rękami odbywa się demontaż Twojej wolności oraz Twoich praw to: Katarzyna Czochara, Antoni Duda, Patryk Jaki i Bartłomiej Stawiarski.

Jan Paweł II w encyklice "Centesimus Annus" pisał o demokracji w następujący sposób: Ten porządek odzwierciedla realistyczną wizję społecznej natury człowieka, która wymaga odpowiedniego prawodawstwa dla ochrony wolności wszystkich. Dlatego jest wskazane, by każda władza była równoważona przez inne władze i inne zakresy kompetencji, które by ją utrzymywały we właściwych granicach. Na tym właśnie polega zasada 'państwa praworządnego', w którym najwyższą władzę ma prawo, a nie samowola ludzi."

Pomyśl o swojej przyszłości, o swoich dzieciach, wnukach, bliższej i dalszej rodzinie.
Nie mów, że nie warto walczyć, kiedy nawet nie spróbowałeś. Lepiej mieć satysfakcję z podjęcia nawet małego kroku, niż żałować całe życie, że nic się nie zrobiło.
Dołączcie do nas. Bez względu na to, jak to się skończy, niech nie skończy się w ciszy.

Komunikat KOD wzywający do działania: http://bit.ly/2BRaYiy

***

Jarosław Kurski: W antykomunistycznym podziemiu nazywaliśmy siebie „opozycją demokratyczną”, bo sam fakt sprzeciwu wobec obozu władzy oznaczał, że stało się po stronie demokracji. Czas wrócić do tej nazwy. http://bit.ly/2BXfE7o

Warto przeczytać - Tygodnik Powszechny, "Wymiar niesprawiedliwości": http://bit.ly/2nKO0aJ

***

Bieżących informacji KOD Opolskie szukaj na naszym regionalnym fanpage W TYM MIEJSCU  oraz na grupie wojewódzkiej W TYM MIEJSCU. Relacje mediów z ostatnich wydarzeń są W TYM MIEJSCU.

 

kod opolskie122017