KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Komisja sejmowa pod wodzą byłego prokuratora komunistycznej PRL rozpoczyna w tym tygodniu pracę nad prezydenckimi projektami ustaw o SN i KRS. Z doświadczenia prac tej komisji wiemy, że to dla obywatelek i obywateli nie skończy się najlepiej. Ich przyjęcie w kształcie proponowanym przez większość parlamentarną uderzy w fundamenty demokratycznego i wolnego państwa prawa. Ich dalsze procedowanie i wprowadzenie do porządku prawnego będzie równoznaczne ze złamaniem Konstytucji RP oraz postawieniem Polski poza nawiasem demokratycznych państw. Nie ma na to naszej zgody.

Wzywamy społeczności lokalne ziemi opolskiej do organizowania Obywatelskiego Czuwania pod sądami rejonowymi naszego województwa.

Zapraszamy już we wtorek, 28.11.2017 o godz. 19.00 pod Sąd Okręgowy w Opolu (Plac Daszyńskiego).
Wydarzenie na FB >>>

Newsletter KOD Opolskie 11/2017 [WYDANIE SPECJALNE] >>>

 

***

Cosa Nostra – Nasza Sprawa
Mafia PiS vs Społeczeństwo Obywatelskie

Stoimy u progu kolejnego trudnego czasu dla polskiej demokracji i polskiego społeczeństwa obywatelskiego. Pokazaliśmy w miniony piątek, że wiemy, o co toczy się walka i jaka wysoka jest stawka. Wiemy, o co chodzi w przygotowywanych ustawach, pomimo tego, że politycy PiS z Prezydentem RP, byłym komunistycznym prokuratorem, a także przedstawicielami rządu próbują za wszelką cenę ukryć to przed opinią publiczną.

Sprawa wygląda prosto – POLITYCY chcą wybierać RADĘ SĄDOWNICTWA, która będzie wybierać Sędziów, którzy mają kontrolować działanie tych samych POLITYKÓW.
Czy będąc politykiem, chciałbyś mieć nad tym procesem pełną kontrolę? Szczególnie wtedy, gdy co chwilę pojawia się ktoś, kto mówi, że złamałeś prawo i odda Cię do sądu? Odpowiedź jest oczywista.
Jasne jest dla wszystkich, dla całego społeczeństwa obywatelskiego, że wymiar sprawiedliwości wymaga pewnej reformy, ale takiej, która będzie przyspieszać postępowanie, poprawi tak zwaną procedurę. Takiej reformy wszyscy potrzebujemy, aby ona sprawnie została wdrożona potrzeba doświadczonych i niezawisłych sędziów pracujących w niezależnych sądach.
Zamiast tego, PiS proponuje nam ustami komunistycznego prokuratora okresu PRL pana Piotrowicza, przeprowadzenie reformy kadrowej wymiany sędziów na swoich nominatów. Trzeba jasno powiedzieć w pierwszej kolejności, że to działanie w otwarty sposób łamie konstytucyjną zasadę trójpodziału władzy. Po drugie jest to działanie sprzeczne z wszelkimi podstawowymi standardami europejskimi dotyczącymi niezależnego sądownictwa.


Jednak to nie wszystko, bo już podobne działania PiS podjął w stosunku do prokuratury, pod hasłem wymienimy kadry, będzie działać lepiej? Czy coś się zmieniło w działaniu prokuratury na lepsze? Oczywiście, że nie, bo wyrzucenie doświadczonych, kompetentnych ludzi i wymienienie ich na swoich politycznie usłużnych nigdy nigdzie niczego nie naprawiło.


Jeśli ta naprawa ma się jeszcze odbywać po cichu, w nocy, w ukryciu, to powinno to budzić nasze podwójne zastrzeżenia. Tak spotykają się tylko ci, którzy coś kombinują, knują i boją się zostać zdemaskowani, jeśli ktoś ma czyste intencje, komunikuje to jasno i wprost. Tak postępują polityczni gangsterzy.


Nasza Konstytucja w artykule 10 stanowi jasno, że Polska jest państwem, które oparte jest na systemie trójpodziału władz, a WŁADZĘ SĄDOWNICZĄ sprawują Sądy i Trybunały. Władza ta musi być wybierana niezależnie od pozostałych władz, aby sprawnie właśnie je kontrolować. To właśnie władza sądownicza jest elementem równoważący system władzy nad obywatelami, która zapewnia, że władza wykonawcza i ustawodawcza nie będzie wychodzić poza ramy przyznane jej w Konstytucji.


Demokracja jest jak stół, przy którym wszyscy razem siedzimy. Stół, który będzie stał stabilnie tylko wtedy, gdy każda z nóg, każda z władz będzie dla niego solidnym oparciem, tymczasem polityczni gangsterzy z PiS zaczynają majstrować jak jedną z tych nóg zdemontować.


PS.
Dzisiaj dostaliśmy informacje o tym, że odwołano kilkunastu prezesów sądów, między innymi w Małopolsce, to z pewnością element gry politycznej gangsterskiego „ministra Zero”, który szuka usprawiedliwienia dla ustaw, którymi jutro zajmie się komisja sejmowa. Nie dajmy się nabierać na sztuczki medialne, takie jak ta, czy atlas kotów. Pokażmy, że jesteśmy już świadomym społeczeństwem i nie można nami tak łatwo manipulować.

***

Gdzie odbyły się piątkowe manifestacje? Ile osób protestowało w poszczególnych miejscach? Dowiedz się dzięki specjalnie przygotowanej mapie.

Tak było w piątkowy wieczór na Opolszczyźnie >>>

 

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony