KOD Kędzierzyn-Koźle oraz Razem Kędzierzyn-Koźle serdecznie zapraszają na spotkanie z Agnieszką Dziemianowicz-Bąk w ramach roZMOWYsuwerena, które odbędzie się w dniu 15 października 2017 roku o godz. 15.00 w Domu Kultury "Chemik" (Kędzierzyn-Koźle, Aleja Jana Pawła II 27). Kwestie, które zostaną poruszone to prawa kobiet, ochrona zdrowia oraz akcja: Szantaż z dala od szpitala.

 

Gośćmi spotkania będą:

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - Członkini Zarządu Krajowego Partia Razem - z wykształcenia filozofka i pedagożka, z zawodu badaczka społeczna. Od lat zaangażowana na polu edukacji - badała działalność oświatową samorządów, działała w organizacjach aktywizujących młodzież z małych miast, zakładała przedszkola na terenach wiejskich. W grudniu 2016 r. razem z Barbarą Nowacką została uhonorowana przez „Foreign Policy” miejscem na liście 100 najważniejszych światowych myślicieli w kategorii „The Challengers” - ludzi, którzy rzucają światu wyzwanie.


Jerzy Przystajko - Członek prezydium Rady Krajowej Partia Razem, w której zajmuje się między innymi koordynacją prac programowych partii. Jest też Członkiem prezydium komisji zdrowia i współautorem dokumentu programowego "Diagnoza i Cele Polityki Zdrowotnej Razem". W Radzie zajmuje się też narkopolityką, prawami reprodukcyjnymi i sportem. Prywatnie jest kierownikiem apteki w małej miejscowości. Angażuje się też w działania mające na celu odczarowanie mitów narosłych wokół praw reprodukcyjnych w Polsce, czyli antykoncepcji, aborcji i okolic oraz w promocję medycyny opartej na nauce.