KOD im. Władysława Bartoszewskiego

W dniu 15.09.2017 o godz. 10.00 KOD Opolskie złoży w biurze podawczym opolskiego ratusza obywatelski projekt uchwały Rady Miasta Opola w sprawie nadania Jackowi Kurskiemu statusu persona non grata w Opolu.

 

Podpisy pod obywatelską inicjatywą zbieraliśmy w weekendowe dni (26.08, 01-02.09, 09-10.09) na Placu Wolności w godzinach od 11.00 do 16.00. Osoby składające swój podpis nie żałowały gorzkich słów kierowanych w stronę prezesa TVP, który swoimi działaniami doprowadził do zerwania czerwcowego terminu KFPP. Pod projektem uchwały zebraliśmy około 340 podpisów.

Z uzasadnienia projektu:

Wnioskujemy o przyjęcie tej uchwały, aby wyraźnie i dobitnie przeciwstawić się poczynaniom prezesa Jacka Kurskiego, którego działalność, cenzorskie zapędy i spowodowany tym bojkot artystów, doprowadził do braku możliwości przeprowadzenia KFPP w Opolu w ustalonym wcześniej terminie. W kilkudziesięcioletniej historii tego wydarzenia festiwal nie odbył się tylko raz - było to w 1982 roku, podczas trwania stanu wojennego. Nie można też zapomnieć o stratach finansowych, które poniosło miasto, opolscy przedsiębiorcy, czy chociażby ludzie zaangażowani bezpośrednio w tworzenie festiwalu. Straty te można odzyskać w procesach, jakie ludzie ci powinni wytoczyć TVP S.A., niemniej jednak strat wizerunkowych łatwo odrobić się nie da. Nie możemy pozwolić na to, aby Jacek Kurski - bez żadnych konsekwencji - niszczył nasz prestiż, dumę oraz dorobek kilkudziesięciu lat istnienia Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jesteśmy pewni, że artyści dobrze odbiorą tę uchwałę i razem z nimi będziemy mogli - bez dyktatu TVP - zorganizować festiwal wolny od cenzury, kłamstw politycznych i agitacji, już w roku 2018.
Uchwała ta nie rodzi skutków finansowych.

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony