KOD im. Władysława Bartoszewskiego

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich namysłowian do Namysłowskiego Ośrodka Kultury w dniu 15 września 2017 r. o godzinie 18.00. Poznacie historię Hebe - 12-letniej dziewczynki, mieszkanki zniszczonego przez wojnę Aleppo, ofiary wojny.

Spotkamy się z panią Małgorzatą OIasińską-Chart - koordynatorem pomocy dla Polskiej Misji Medycznej w Syrii, która opowie historię Hebe i wielu innych dzieci dotkniętych koszmarem wojny domowej w Syrii. Zbierzmy razem pieniądze, które pomogą rozpocząć lepsze życie tym dzieciom. Liczymy na dobre serca i otwarte głowy namysłowian "miasta tolerancyjnego otwartego, gotowego zawsze nieść pomoc potrzebującym".

Organizatorami spotkania są: Namysłowski Ośrodek Kultury i stowarzyszenie OTWARTA RZECZPOSPOLITA przy wsparciu KOD-u i władz miasta.

 

Wojna w Syrii okaleczyła tysiące dzieci. W bombardowaniach straciły kończyny – jak jedenastoletnia Hebe, na której pokój spadły bomby, gdy się bawiła. Lekarze musieli amputować jej obie nogi. Dla Hebe utrata nóg oznacza uwięzienie w czterech ścianach. Nie może chodzić do szkoły, bawić się na podwórku, żyć normalnie. Rodzice wysłali ją do rodziny wujka – uchodźcy, który chcąc chronić swoją rodzinę, uciekł przez granicę syryjsko- turecką. Rodzice Hebe mieli nadzieję, że w Turcji Hebe dostanie protezy, pójdzie do szkoły i będzie mogła żyć, jak inne dzieci. Niestety protezy, które jej wykonano były z gąbki, są zbyt duże, bardzo ciężkie i niestabilne. Były niewygodne dla małej, drobnej dziewczynki. Hebe odczuwała ból, upadała i zniszczyła sobie kręgosłup. Teraz nosi gorset ortopedyczny. Nadal mieszka u cioci i wujka, którzy żyją bardzo skromnie. Jedynie wujek pracuje, by utrzymać 9-osobową rodzinę. Starają się pomóc dziewczynce na miarę swoich możliwości, ale są uchodźcami w obcym kraju i ich możliwości są ograniczone. Hebe nie ma protez, nie może chodzić do szkoły. Od kilku lat jej codzienność to cztery ściany domu wujostwa. Możemy to zmienić. Razem.

Hebe i inne dzieci po amputacjach – a jest ich w Syrii ponad 260 tysięcy - chcą żyć normalnie. Chcą przytulić mamę, pójść do szkoły, pobiec na plac zabaw. Możemy im dać szansę na nowe życie.

Chcemy zebrać pieniądze na zakup protez dla Hebe i innych dzieci.

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony