KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Z miesiąca na miesiąc zalewa nas coraz większa fala propagandy i fałszu, którą rządzący Polską reżim posługuje się coraz śmielej widząc w sondażach jej efekty. Jeszcze przed wyborami w 2015 roku Krzysztof Łoziński, obecny szef KOD był współautorem „Raportu Gęgaczy”, książki obnażającej kłamstwa kampanii wyborczej PiS. Tyle, że wówczas nikt nie chciał jej sprzedawać, nikt nie chciał słuchać zawartego w niej przekazu. A szkoda. PiS doszedł do władzy z różnych powodów, manipulacje w tym również pomogły. Obecnie pomagają utrzymać poparcie społeczne, pomagają ukryć właściwe motywy reżimu, który chce zagwarantować sobie władzę, a idee o których tak często mówi ma tak naprawdę za nic. Propagandę uprawia rząd i partia rządząca, uprawiają ją podległe lub zaprzyjaźnione im media, a wreszcie szerzy ją armia płatnych i niepłatnych trolli, która sprawuje rząd dusz w Internecie.

 

Nie poddawajmy się temu, nie bądźmy obojętni, nie machajmy ręką na to, twierdząc, że przecież rozpoznajemy kłamstwo. Nawet jeśli wiemy, to nie przestawajmy o kłamstwie mówić, nie przestawajmy piętnować, nie oswajajmy go! Dlatego wrześniowy numer Dekodera otwieramy naszą nową inicjatywą, której celem jest walka z dyktaturą fałszu – Precz z Fałszyzmem! Zapraszamy wszystkich naszych Czytelników do włączenia się do akcji i nadsyłania przykładów kłamstw, jakie zobaczycie w telewizji, Internecie czy usłyszycie z ust polityków. Obrońmy prawdę, wówczas obronimy też Demokrację!

Redakcja Dekodera

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony