KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Przedkładamy pod Państwa uwagę obywatelski projekt Rady Miasta Opola w sprawie nadania Jackowi Kurskiemu statusu persona non grata w Opolu. Swój podpis pod obywatelskim projektem Rady Miasta Opola można złożyć na Placu Wolności w Opolu w następujących terminach:

26.08.2017 (sobota) w godz. 11.00-16.00
01.09.2017 (piątek) w godz. 11.00-16.00
02.09.2017 (sobota) w godz. 11.00-16.00
09.09.2017 (sobota) w godz. 11.00-16.00
10.09.2017 (niedziela) w godz. 11.00-16.00

Zachęcamy też do wydrukowania treści projektu wraz z tabelą do zbierania podpisów. Zebrane tabele z podpisami prosimy dostarczyć do naszego namiotu rozłożonego na Placu Wolności w dniach i godzinach podanych powyżej.

Z treści uzasadnienia projektu:

Wnioskujemy o przyjęcie tej uchwały, aby wyraźnie i dobitnie przeciwstawić się poczynaniom prezesa Jacka Kurskiego, którego działalność, cenzorskie zapędy i spowodowany tym bojkot artystów, doprowadził do braku możliwości przeprowadzenia KFPP w Opolu w ustalonym wcześniej terminie. W kilkudziesięcioletniej historii tego wydarzenia festiwal nie odbył się tylko raz - było to w 1982 roku, podczas trwania stanu wojennego. Nie można też zapomnieć o stratach finansowych, które poniosło miasto, opolscy przedsiębiorcy, czy chociażby ludzie zaangażowani bezpośrednio w tworzenie festiwalu. Straty te można odzyskać w procesach, jakie ludzie ci powinni wytoczyć TVP S.A., niemniej jednak strat wizerunkowych łatwo odrobić się nie da. Nie możemy pozwolić na to, aby Jacek Kurski - bez żadnych konsekwencji - niszczył nasz prestiż, dumę oraz dorobek kilkudziesięciu lat istnienia Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jesteśmy pewni, że artyści dobrze odbiorą tę uchwałę i razem z nimi będziemy mogli - bez dyktatu TVP - zorganizować festiwal wolny od cenzury, kłamstw politycznych i agitacji, już w roku 2018.
Uchwała ta nie rodzi skutków finansowych.

Strona wydarzenia na Facebooku >>>

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony