KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Niespodziewany wybuch opozycyjnych nastrojów i to w leniwym, wakacyjnym czasie, mógł zaskoczyć wszystkich. Zmartwił na pewno rządzących, ucieszył tych, którzy marzą o budowie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Oczywiście od samych pochodów ze świecami takie społeczeństwo nie powstanie. Niemniej jest to objaw szerszego niż się spodziewano zainteresowania sprawą reformy sądów – a to już naprawdę cieszy. Stąd w naszym najnowszym numerze dużo miejsca poświęcamy gorącym lipcowym nastrojom, zarówno tym panującym pod Sejmem, jak i na prowincji, gdzie na przykładzie Dolnego Śląska pokazujemy jak wyglądała ta wielka mobilizacja społeczna, do której włączyły się wszystkie organizacje por-obywatelskie.

 

Ponadto w numerze specjalnie z okazji dzisiejszej, tragicznej rocznicy Powstania Warszawskiego współczesne przemyślenia na temat tego jak postrzegamy Powstanie i postawy wokół niego. Publikujemy również szeroki materiał na temat mitów ruchu antyszczepionkowego. Nie zabraknie też stałych rubryk, w tym portretu Andrzeja Dudy w „Poczcie królów i książąt piskich”. Jego postać uzupełni też analiza roli, jaką pełni przy prezydencie jego małżonka, Agata. Nasz Alfabet PiS uzupełni tym razem literka „U”. U jak Upiory.

Udanej lektury!

Redakcja Dekodera

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony