KOD im. Władysława Bartoszewskiego

KOD Namysłów zaprasza! Czerwiec w naszym mieście jest miesiącem, który zawsze obfituje w ciekawe wydarzenia. Za sprawą Dni Namysłowa podobnie jak w poprzednich latach odwiedzą nas wspaniali artyści. W tym roku będziemy mieć także możliwość spotkania z polskimi olimpijczykami. Aby wzbogacić ten okres o kolejne wielkie przeżycie postanowiłem wraz przyjaciółmi skupionymi wokół namysłowskich struktur Komitetu Obrony Demokracji oraz Komitetu na Rzecz Upamiętnienia Władysława Bartoszewskiego zorganizować kolejne z naszych spotkań podczas, których będziecie mogli porozmawiać o Polsce.

 

Nie zwalniamy kroku! Po spotkaniach z Państwem Ludwiką I Henrykiem Wujcami, Prezydentem Lechem Wałęsą, Sędzią Jerzym Stępniem, Józefem Piniorem, Mateuszem Kijowskim i Adamem Michnikiem przyszedł czas na następnego wielkiego gościa. Tym razem zapraszamy wszystkich naszych sympatyków do wzięcia udziału w spotkaniu z księdzem Adamem Bonieckim, wybitnym intelektualistą, wieloletnim redaktorem naczelnym Tygodnika Powszechnego, autorem licznych książek. Podczas spotkania, będzie możliwy zakup książek autorstwa księdza Adama Bonieckiego wraz z dedykacją od autora!
Nie przegapmy tej niepowtarzalnej okazji i spotykajmy 22 czerwca 2017 r. o godz. 18.00
w Sali Bankietowo-Weselnej „Limba”. Liczba miejsc ograniczona!
Zapraszam
Adam Świtlik

Ks. Adam Boniecki urodził się w 1934 r. w Warszawie. Studiował filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Przez wiele lat współpracował z młodzieżą akademicką. W 1964 r. na zaproszenie biskupa Karola Wojtyły podjął pracę w Krakowie jako redaktor „Tygodnika Powszechnego”. Zadebiutował w 1971 r. książką pt. „Rozmowy niedokończone”. Na dwa lata wyjechał do Francji, gdzie studiował w Instytucie Katolickim w Paryżu. W 1979 r. Jan Paweł II powierzył ks. Bonieckiemu zorganizowanie polskiej edycji „L’Osservatore Romano”. Kierował nią do 1991 r. W latach 1988-1990 wydał trzytomowy „Notes rzymski” – zapis ponad dziesięcioletniej pracy przy Stolicy Apostolskiej. Był przełożonym generalnym Zgromadzenia Księży Marianów w latach 1993-2000. Po śmierci Jerzego Turowicza w 1999 r., aż do przejścia na emeryturę w 2011 r., był redaktorem naczelnym „Tygodnika Powszechnego”. Ks. Adam Boniecki opublikował kilkaset artykułów w „Tygodniku Powszechnym”, „Znaku” i in. Do najnowszych Jego książek należą: „Lepiej palić fajkę, niż czarownice” (2011), „Dookoła świata” (2012), „Papież Franciszek. Sługa nowego świata” (2013).

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony