KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Ważnych problemów w Polsce nie ubywa, czasem trudno określić, który jest najważniejszy. Obecnie na pierwszym miejscu stoją zmiany w wymiarze sprawiedliwości, o których możemy poczytać niemal wszędzie. My na czerwiec przygotowaliśmy zatem materiały na inne, także ważne tematy. Zapraszamy do lektury 16 numeru!

 

Rozpoczynamy od krótkiego, opolskiego wstępu. Kontynuując korespondencję z ministrem Szyszką pytamy go tym razem o jego odczucia wobec zwierząt. Tematykę „szyszkową” poruszamy również w rozmowie z Markiem Kossakowskim, współprzewodniczącym partii Zielonych. Nasze „Sowy Niezłomne” piszą o tym, że jest za późno na reformę, a nie referendum w jej sprawie. Minister Zalewska spóźniła się 18 lat… ale o Annie, co Gimnazjum nie chciała można wiele powiedzieć, tylko nie to, że jest konsekwentna, kiedy trzeba.

Poza tym piszemy o sondażowej huśtawce, budżetowej nierównowadze i niełatwych relacjach państwo-kościół. Wszystko zaś okraszone stałymi rubrykami z odrobiną refleksji i satyry.

Udanej lektury i do następnego!

Źródło: dekoder.wroclaw.pl

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony