KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Na ścianie opolskiego biura wiceministra sprawiedliwości, pana Patryka Jakiego, od jakiegoś już czasu wisiała przybrudzona flaga Polski. Członkowie KOD Opolskie postanowili pomóc panu wiceministrowi w dobrowadzeniu barw narodowych do godnego stanu. Koderki i koderzy zrzucili się na nową flagę i powiesili ją w miejsce tej ubrudzonej. Ubrudzoną flagę wraz z detergentem odesłano przełożonemu pana Jakiego, ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro wraz z listem o niniejszej treści:


Opole, 06.02.2017r.

Pan Zbigniew Ziobro
Minister Sprawiedliwości

Dotyczy: doniesienie o bezczeszczeniu symboli narodowych przez Wiceministra Sprawiedliwości Patryka Jakiego.

Uprzejmie donosimy, iż Pański podwładny - poseł Patryk Jaki - dopuścił sie bezczeszczenia symbolu narodowego, jakim jest flaga Rzeczypospolitej Polskiej. Przed swoim biurem poselskim w Opolu on lub jego podwładni, umieścili flagę Polski. Flaga ta od wielu miesięcy nie była zmieniana na czystą, ani też prana. Nie przypominała juz symbolu, który łączy wszystkich Polaków, a swoim wyglądem naruszała zapisy Ustawy z dnia 31 stycznia 1980r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. Wielokrotne prośby o zmianę tego stanu rzeczy nie przyniosły rezultatów, w związku z czym w dniu 06.02.2017r. dokonaliśmy wymiany flagi na nową i czystą. Nie mogliśmy patrzeć, jak Opolanie przechodząc przed budynkiem, w którym mieści się siedziba biura poselskiego Patryka Jakiego, drwią sobie z postawy Posła na Sejm RP i jego współpracowników.

Do niniejszej korespondencji dołączam zdjętą flagę będącą własnością biura poselskiego Patryka Jakiego oraz środek piorący. Proszę przekazać flagę Pańskiemu zastępcy, wraz ze stosownym komentarzem i poleceniem doprowadzenia flagi do stanu użyteczności. Flagę, która wisi obecnie, proszę odesłać na nasz adres wskazany powyżej.

Chcielibyśmy także zauważyć, iż taka postawa nie przystoi członkom rządu firmowanego przez Premier Beatę Szydło, a faktycznie utworzonego przez Premiera Jarosława Kaczyńskiego. Prawo i Sprawiedliwość stara się w oczach naszych obywateli mienić, jako obrońca narodowej dumy i tradycji, a takie postępowanie jednej z najważniejszych osób w naszym Państwie daje powody do negatywnych reakcji społeczeństwa.

Uprzejmie proszę o pilne załatwienie sprawy.

W imieniu KOD Region Opolski
Przewodniczący Zarządu
WALDEMAR HARTMAN

Do wiadomości:
- Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński,
- Premier Beata Szydło,
- Prezydent Andrzej Duda,
- oraz media lokalne i krajowe.

 W mediach:
Gazeta Wyborcza: Członkowie KOD wymienili flagę na biurze Patryka Jakiego. Bo była brudna

Wirtualna Polska: "Tajemnicza" przesyłka KOD-​u do Zbigniewa Ziobro

 

 

 

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony