KOD im. Władysława Bartoszewskiego

W niedzielę 13 marca 2016 roku o godzinie 13:00 na opolskim Rynku pod Ratuszem, wraz ze wszystkimi silami opozycji demokratycznej w Polsce pikietujemy w obronie praworządności i przeciw łamaniu prawa i porządku konstytucyjnego.

W dniu 9 marca Trybunał Konstytucyjny ocenił tak zwaną „ustawę naprawczą” autorstwa PiS, a dotyczącą ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, za NIEZGODNĄ Z KONSTYTUCJĄ.
Komisja Wenecka wypowiedziała się jasno: Rząd, większość sejmowa i Prezydent łamią prawo.

Niezależny Trybunał Konstytucyjny stanowi przeciwwagę dla nieprzewidywalnych działań władzy wykonawczej. Sprzeciwiamy się ubezwłasnowolnieniu Trybunału, a także :

– zawłaszczaniu kraju
– próbom zafałszowania historii
– niszczeniu gospodarki
– naruszaniu dobrej opinii Polski za granicą
– podziałowi społeczeństwa na równych i równiejszych

Stańmy wspólnie na opolskim rynku do pokojowego apelu, w którym będziemy się domagać od najwyższych władz, MY – WOLNE, DEMOKRATYCZNE SPOŁECZEŃSTWO POLSKIE, MY – NARÓD, jak najszybszego opublikowania (bez zbędnej zwłoki) sentencji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 09.03.2016 roku.

Nie ma społecznej zgody na wykluczanie kogokolwiek z polskiej wspólnoty. Nie ma społecznej zgody na obrażanie obywateli RP, którzy w obronie ładu konstytucyjnego dumnie stają do apelu pod barwami niepodległej i demokratycznej biało-czerwonej flagi. My – Naród, domagamy się poszanowania ustroju, który ustanowiliśmy Konstytucją RP. Żądamy przestrzegania i poszanowania najwyższej litery prawa, w tym trójpodziału władzy na wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą.

Działania rządu oraz wypowiedzi prezydenta, premier, ministrów i posłów partii rządzącej zmuszają nas do wyrażenia swojego sprzeciwu. Jesteśmy regularnie obrażani za to, że mamy własne zdanie i nie zgadzamy się na gwałcenie naszych praw. W niedzielę będziemy mówić znowu o tym co się dzieje i czemu powinniśmy głośno wyrażać sprzeciw, zwłaszcza przeciwko szerzącej się mowie nienawiści.
Będziemy również zbierać podpisy pod naszym projektem ustawy o TK. Potrzebujemy ich nie 100.000, a 5 milionów… Mamy nadzieję, że to da wyraźny sygnał, że „garstka” narodu jest dużo większa niż życzenia obecnej władzy.
Zapraszamy do udziału. Powiadomcie znajomych, sąsiadów, rodzinę… To nasz kraj i to od nas zależy jak będzie wyglądać jego przyszłość.
Weźcie z sobą polskie barwy narodowe, weźcie egzemplarze konstytucji. Przynieście z sobą Mickiewicza, Słowackiego, Norwida, Szymborską, Miłosza, Sienkiewicza, Reymonta, weźcie wszystkich najznamienitszych pisarzy i poetów polskich wraz ze sobą. Wspólnie stajemy przy Konstytucji RP – jesteśmy solą tej ziemi.

Nasz naród niejednokrotnie był w bolesny sposób doświadczany przez historię. To jest ten czas, gdy trzeba nam wszystkim stanąć w obronie wolności, demokracji oraz pokoju. Naszym dziedzictwem jest wolność i demokracja. Naszym dziedzictwem jest wspólnota, która nigdy nie pozwoliła okradać się z wolności. Nasze serca były, są i zawsze będą wolne.

My Naród Polski – stajemy do apelu w obronie ładu moralnego i porządku prawnego.
Nie bądź obojętny. Przyjdź na opolski rynek. Stań przy literze Konstytucji RP.

KOD Opolskie

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony