KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Każdy, kto przeczytał książkę  J.R.R Tolkiena albo obejrzał film na podstawie książki „Władca Pierścieni”, doskonale rozumie, dlaczego zdecydowałem się nadać działaniom naszej organizacji w obronie Trybunału Konstytucyjnego tę szlachetną nazwę.

Symbolika Saurona, Mordoru, Gandalfa, a zwłaszcza drużyna pierścienia  w swojej różnorodności skłoniły mnie do tej decyzji.

Przecież to nie mogło się udać, animozje, dawne krzywdy, gniew, własne słabości i cała długa lista powodów, dla których to wszystko powinno się rozlecieć zanim jeszcze wyruszyli w drogę.

Im się udało. Czy nam się uda?

Czy obrona niezależności Trybunału Konstytucyjnego jest czymś, co pozwoli nam zapomnieć o dzielących nas różnicach, czy poskromimy własne ambicje  i ruszymy z kopyta?

Wubiegły weekend symbolicznie przyjęliśmy do opolskiej „Drużyny Trybunału” dwóch nowych członków, znacie ich, wciąż mówią o rozmowie, o poszanowaniu godności drugiego człowieka, o ochronie prawa. Było miło, podniośle i mądrze, z radością rozeszliśmy się do domów. Nasza facebookowa strona zapełniła się zdjęciami, postami  i lajkami.

Proszę jednak, zwróćcie uwagę na post Olgi, jest szary i niepozorny, grzeczna prośba o chęć dyżurów przy stoliczku „Drużyny Trybunału” w Opolu.

Możesz to zrobić, spotykając się z nami w „Kodziarni” w podziemiach Opolanina, w każdą środę, w godzinach od 18-22.00. Możesz napisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Możesz zadzwonić pod nr: 794 921 137

Nie wiem, czy uzbieramy 100, 1000 czy 10000 podpisów. Wiem, że będziemy drużyną i obronimy Trybunał Konstytucyjny, obronimy demokrację.

Waldemar Hartman

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony