KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce organizuje dnia 11 października 2016 r. w Opolu dyskusję panelową nt: „W jaki sposób młodzież angażuje się społecznie?” Debata o społeczeństwie obywatelskim w „młodym wydaniu”. Debata odbędzie się 11 października 2016 r. (wtorek), godz.12.00 w sali nr 20 w Collegium Civitas, Uniwersytet Opolski, ul. Katowicka 89. KOD Opolskie będzie reprezentowała pani Olga Raszewska.

 

 

 

 

Dyskusja ma na celu konfrontację „teorii” na temat młodzieży w społeczeństwie obywatelskim - jakie role młodzież powinna w dojrzałym społeczeństwie obywatelskim przyjmować, aby być jej pełnoprawnym członkiem, i „praktyki” w tym wymiarze - czyli jak realnie zaangażować młodych w tworzenie społeczeństwa obywatelskiego? Na czym bazować? Jak się komunikować z młodzieżą, aby trafnie komunikować wartości społeczeństwa demokratycznego, otwartego na inność? Ważne jest bowiem, aby inspirować młodych ludzi z Opola i woj. opolskiego do przemyśleń na temat współczesnego społeczeństwa obywatelskiego oraz aktywnego w nim udziału.

Gościem specjalnym spotkania będzie Mateusz Komorowski, Prezes Międzynarodowego Instytutu Społeczeństwa Obywatelskiego z Warszawy.

 

kodziarnia

9 marca 2016 roku
Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok
w sprawie ustawy
o Trybunale Konstytucyjnym przyjętej w grudniu 2015 roku
Sygnatura akt K 47/15
OD TEGO CZASU MINĘŁO DNI:
wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD
Wstąp do KOD!

Wspieraj KOD!

Początek strony