KOD im. Władysława Bartoszewskiego

blog kod opolskieDemokracja polega na tym, że każdy sam decyduje o sobie w ramach obowiązującego prawa. A prawo ma chronić każdego i zapewniać mu swobodny rozwój.

Niestety w Polsce duży procent społeczeństwa nie ma pojęcia, co to jest demokracja. Uważają oni, że demokrakcja jest wtedy, gdy inni stosują się do ich poglądów. Gdy tylko inni nie podzielają ich poglądów, to krzyczą, że łamana jest demokracja. Przywołują Boga, honor, patriotyzm i zagrożenie dla życia, dla Państwa i innego tego rodzaju demagogiczne stwierdzenia.

PiS w całości składa się z takich ludzi, którzy nie wiedzą, co to jest demokracja. Umieją za to, jak mantrę powtarzać zwrot: „demokracja w Polsce ma się dobrze”, oraz umieją doskonale tą demokrację, czyli swobodę zabierać. Krok po kroku wprowadzają prawo, coraz bardziej ograniczające prawa jednostki. Jarosław Kaczyński stworzył partię jednego, nieomylnego wodza, nieznoszącego sprzeciwu. Poglądy choć na milimetr inne od wodzowskich, są karane zmarginalizowaniem lub wyrzuceniem z partii. Dlatego ci, którzy są w PiS, są bezwolnymi marionetkami, bo nie mają swojego zdania, lub je głęboko chowają.

Taki model funkcjonowania, Kaczyński chce przenieść na Państwo. Wszyscy mają się zgadzać z poglądami Jarosława Kaczyńskiego. Można mieć własne zdanie, pod warunkiem, że jest takie samo, jak jego. Inaczej zostaje się uznanym za wroga państwowego i można oczekiwać nieprzyjemności.

Kim jest najłatwiej kierować? Oczywiście ludźmi słabo wykształconymi, ludźmi zaślepionymi religijnie. I właśnie do takich ludzi zwraca się PiS. To dla nich jest program 500+ i inna „marchewka”. To oni są wyborcami demagogów pokroju Kaczyńskiego. Im jest łatwo wmówić, że PiS chce tylko dobrze dla nich. To samo czyni od ponad 2 tysięcy lat kościół katolicki. To dlatego tak blisko PiS do kościoła katolickiego, któremu płaci państwowymi pieniędzmi za poparcie. To dlatego PiS współdziała ze skrajnie prawicowym ONR-em i na czarno ubranymi łysymi pałami witającymi się pozdrowieniem hitlerowskim.

Jednym słowem dziarsko kroczymy w kierunku państwa faszystowskiego, czy państwa zamordyzmu państwowego, państwa terroryzmu państwowego, w którym głosi się wrogość do lewicy i liberałów, w którym popiera się nacjonalizm, populizm, totalitaryzm, a niszczy demokrację i wolność, myląc w dodatku patriotyzm z zaślepieniem i demokrację z faszyzmem i dyktaturą.

Bogdan Elbod

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony