KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich 03.09.2016 PKiN WarszawaW dniu 03.09.2016 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich. Retransmisję obrad można obejrzeć na kanale youtube Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.

 

Dziś odbył się nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich. Z całej Polski zjechało się do stolicy ponad tysiąc orzeczników. Na co dzień pracują we wszystkich sądach, w każdej instancji, są w różnym wieku… Są różni! Ale dziś, w obliczu bezprecedensowego ataku pozostałych władz, pokazali jedność władzy sądowniczej. Zrobili to w sposób odważny, mądry i stanowczy. Uderzyli się także w pierś. Powiedzieli jasno, że widzą potrzebę gruntownych zmian. Jednocześnie powiedzieli, jak chcą to zrobić. Pomysłów jest sporo. Łączy je jedna rzecz - zamiar przeprowadzenia realnych reform z poszanowaniem prawa i w celu ochrony wolności każdego z nas. Mówiąc krótko, aby obronić demokratyczne państwo prawa. Nie potrafię przytoczyć wszystkich ważnych słów, jakie dziś padły. Niepodobna także wymienić wszystkich doskonałych prelegentów. Poprzestanę zatem na jednym słowie - DZIĘKUJĘ!

Jacek Różycki

Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich 03.09.2016 PKiN Warszawa

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony