KOD im. Władysława Bartoszewskiego

"Dzisiaj mija 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Przypomnijmy, że wywołał ją przywódca partii, która w sposób DEMOKRATYCZNY przejęła władzę. Następnie, gwałcąc demokrację, dokonała jej demontażu. Umysły Niemców zatruła nienawiścią, ksenofobią. Opanowała i zmonopolizowała środki masowego przekazu. Demonstrujących przeciwników najpierw atakowały, lżyły i biły bojówki z faszystowskimi sztandarami i opaskami, a potem prześladowania zostały zalegalizowane i za opozycję zabrał się aparat państwowy. Przeciwników nazywano m.in. "zdrajcami ojczyzny". (Z.N.)
Delegacja KOD Opolskie wzięła udział w obchodach 77 rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.

 

Obchody rozpoczęły się o godz. 19.00 pod Pomnikiem Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego. Z pewną nieśmiałością udaliśmy się do formującej się kolejki delegacji składających kwiaty pod pomnikiem. Chcieliśmy się ustawić na samym końcu, ale zostaliśmy ciepło powitani przez składających wiązanki i aż dwukrotnie zapraszano nas do szyku. To było bardzo budujące przeżycie.
Zgrzytem okazało się odczytanie apelu smoleńskiego, co część zgromadzonych przyjęła z zażenowaniem i w ciszy.

 
Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony