KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Dzisiejszy wrocławski marsz w obronie konstytucji można było śledzić na żywo w internecie. No i media pokazały. Niektóre nawet podały liczbę uczestników: 500 +, no raczej na pewno…
Ale to, co można było obejrzeć, nie odda tego, co nasza opolska grupka doświadczyła będąc tam.

Każdy dojechał jak umiał, mógł. Każdy zrobił, ile chciał, potrafił. Jedni nosili puszkę w ramach kwesty na działalność KODu, inni flagi, a jeszcze inni zwyczajnie maszerowali dając głośne świadectwo naszemu wspólnemu celowi.

Plac Solny przywitał nas wiosennym hałasem, łopotem flag, ludzkim gwarem.
Ruszyliśmy tłumnie z Placu Gołębiego po trzynastej. Urok cudownego miasta, fantastyczna pogoda i cel niosły nas wszystkich.
Opolan była w sumie garstka. Z takich garstek – legnickich, kłodzkich, lubuskich, poznańskich, i naturalnie najliczniejszej wrocławskiej – złożył się pokaźny tłum.
Niektórzy obliczyli. Spora większość widziała. Wrocławianie reagowali: z tramwajów, chodników, kawiarenek, restauracji i ulic.
Po piętnastej dumni, spełnieni, szczęśliwi i …głodni poszliśmy na pyszny obiad pełen fajnej i głośnej dyskusji. Potem auto, pociąg, rozmowy, uśmiechy…czego trzeba więcej?

Poproszono mnie, bym napisał relację z weekendowych wydarzeń, w których opolski KOD brał udział. Oba różne. Oba inne – geograficznie, ilościowo, tematycznie. Jeden wspólny mianownik to my Opolanie, z Opola, spoza Opola. No i wspólny cel: obrona naszych wartości, jakie gwarantuje nam konstytucja.
Obrona przede wszystkim demokracji, tej wywalczonej kiedyś przez starszych, danej w sumie nie tak dawno w prezencie tym w średnim wieku i tej demokracji potrzebującej wsparcia także od tych młodszych, którzy nie znają innej niż demokratyczna wolna Polska; oni chcą Polski, w jakiej się urodzili.

Kochani, dziś we Wrocławiu było cudownie, profesjonalnie, mądrze i dojrzale. Myślę, że piszę w imieniu nas wszystkich – pomimo różnic, jakie nas pozytywnie i twórczo dzielą. Daliśmy z siebie to co najlepsze. Pragniemy dla Ojczyzny wszystkiego, co jej się od nas należy.
Nasze wspólnie wypracowane dobro, jakim jest konstytucja, potrzebuje nas wszystkich. Byliśmy, jesteśmy, będziemy.

My, Naród…

Maciej Mironowicz

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony