KOD im. Władysława Bartoszewskiego

Pierwsze dni lipca 2018 roku przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego ziemi opolskiej spędzili pod sądami. Przeciwko łamaniu Konstytucji przez rząd, prezydenta i w obronie sądów, w tym Sądu Najwyższego z jej I prezes, prof. Małgorzatą Gersdorf, protestowano w Brzegu, Kędzierzynie-Koźlu, Opolu, Nysie. Nie ma społecznej zgody na zawłaszczanie sądów przez partie polityczne. Protestować w obronie wolnych sądów będziemy do skutku. Winni niszczenia trójpodziału władzy i polskiej demokracji powinni pamiętać, że społeczeństwo obywatelskie nie zapomni i będzie pamiętać: "spisane będą czyny i rozmowy".

Proces niszczenia wolnych sądów w Polsce zostanie wkrótce dopełniony. 3 lipca na mocy niekonstytucyjnej ustawy o Sądzie Najwyższym blisko 40 proc. sędziów SN może przejść na wymuszoną przedwczesną emeryturę, w tym pierwsza prezes SN - prof. Małgorzata Gersdorf, co jest jawnym i ordynarnym złamaniem Konstytucji RP. Zastąpią ich nominaci upolitycznionej już Krajowej Rady Sądownictwa, w pełni kontrolowanej przez rząd. Będzie to ostatni akt przejmowania sądów przez partię rządzącą (w tym miejscu trzeba też przypomnieć, że to Sąd Najwyższy stwierdza ważność wyborów).

W dniu 11.06.2018 roku demonstrowaliśmy pod sądami w ponad 90 lokalizacjach w kraju w obronie Sądu Najwyższego, apelując do Komisji Europejskiej o podjęcie stosownych działań prawnych mających na celu wsparcie i obronę podwalin demokracji w Polsce, jakim jest trójpodział władzy.

W dniu 11.06.2018 roku demonstrowaliśmy pod sądami w ponad 90 lokalizacjach w kraju w obronie Sądu Najwyższego, apelując do Komisji Europejskiej o podjęcie stosownych działań prawnych mających na celu wsparcie i obronę podwalin demokracji w Polsce, jakim jest trójpodział władzy.

sadyZapraszamy wszystkich, którym los naszej ojczyzny nie jest obojętny, na demonstrację przed Sąd Okręgowy w Opolu w obronie niezawisłości sędziów i niezależności sądownictwa. Teraz rozstrzyga się, czy Komisja Europejska zaskarży do Trybunału Sprawiedliwości ustawę o Sądzie Najwyższym sprzeczną ze standardami państwa prawa. Komisja musi jednak widzieć także determinację Polaków w obronie własnych instytucji. Pokażmy, że jesteśmy zdeterminowani. W lipcu złożyliśmy zobowiązanie wobec sędziów, że nie zostawimy ich samych. Dzisiaj są poddawani szykanom.
EUROPO NIE ODPUSZCZAJ!
11.06.2018 o godz. 19.00 spotykamy się na Placu Daszyńskiego pod Sądem Okręgowym w Opolu. Wydarzenie opolskie >>>
Już ponad 60 miejscowości zgłosiło manifestacje w obronie polskich sądów. Manifestacje odbędą się w najbliższy poniedziałek 11.06.2018 /mapy stale aktualizowane/.
Szczegóły: http://tiny.pl/g83jc  Mapa: http://tiny.pl/g83jw

Obywatelska Kontrola Wyborów
Wypełnij formularz zgłoszeniowy online i obserwuj przebieg wyborów tam, gdzie mieszkasz. Demokracja jest silna Twoim zaangażowaniem. Nie czekaj.


Projekt ustawy
o fladze Unii Europejskiej

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!


Pocztówka do premiera

Fanpage społecznościowy
Więcej na ten temat

 

kodziarnia

wre 

koduj24.pl

Dekoder Biuletyn KOD

 

Początek strony